lwówek śląski

POZDROWIENIA SMS

Przekaż pozdrowienia i spraw radość bliskiej osobie!
Kliknij w link poniżej.

AKTUALNOŚCI

Czytelnik pyta, Burmistrz odpowiada.

sobota, 21 marca 2009, 15:03
Marcin Kaszuba
burmistrz, ludwik kaziów, Ludwik Kaziów, czytelnicy, czytelnik, Urząd miasta,

Masz ważne pytanie, które chciałbyś zadać burmistrzowi Miasta i Gminy Lwówek Śl. Ludwikowi Kaziów? Nie możesz zrobić tego osobiście, nie masz odwagi? Nic prostszego! Teraz możesz to zrobić nie wychodząc z domu. Właśnie uruchomiliśmy kolejne uatrakcyjnienie dla naszych czytelników!

Po rozmowach w gminie doszliśmy do porozumienia, że burmistrz bardzo chętnie odpowie na pytania internautów, tematyka dowolna. Do końca tygodnia tj. do 29 marca br będziemy zbierali pytania od zainteresowanych. Wybierzemy te najlepsze i wyślemy do burmistrza, który udzieli odpowiedź na łamach naszego portalu.

Chęć w naszych ankietach już zapowiedziało wielu potencjalnych kandydatów. Będziemy regularnie zbierali pytania do danych osób. Kto będzie brał udział w naszych ankietach? Przede wszystkim znane osoby, urzędnicy i ludzie, którzy w jakimś stopniu zapisali się w ważnych wydarzeniach naszego regionu i mają wpływ na niektóre wydarzenia.

Nasze ankiety traktujemy bardzo poważnie dlatego prześlemy burmistrzowi pytania tylko i wyłącznie podpisane imieniem i nazwiskiem. Pytania możemy wysyłać na adres: redakcja@/


KOMENTARZE

Edu (78.8.60.50)
środa, 19 maja 2010, 22:29
Heh, liczba komentarzy w temacie wice przebiła burmistrza na głowę xD
do Robiego (87.204.222.173)
poniedziałek, 05 kwietnia 2010, 20:52
wejdz sobie kmiocie na strone Gminy Lwowek Śląski - tam sa zyczenia swiateczne dla ciebie:)))
RobinHood (78.8.59.46)
poniedziałek, 05 kwietnia 2010, 14:25
Czyżby Burmistrz nie obchodził świąt wielkanocnych? Nie żebym tęsknił za życzeniami od niego, ale skoro nawet p. Starosta je tu wysłał...:> Tak więc Wesołych Świąt p. Burmistrzu ;> http://www.zsoiz.home.pl/!WWW_2009!/zyczenia.swf
Yołyołek (66.90.104.129)
wtorek, 23 marca 2010, 06:12
"Pozdro" ???? hahahahahaha dobre!! Tekst na poziomie, jak widzę. Ktoś chce się młodo poczuć, czy o co kaman? "Szacun" się należy za to. :) Yoł yoł, elo elo Kredi!!
RobinHood (78.8.231.227)
poniedziałek, 22 marca 2010, 17:31
Do Redakcji: prawda boli? Słowa krytyki jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły! ;> Pozdro
Do Robin HOODA (83.24.71.201)
poniedziałek, 22 marca 2010, 08:28
Wielkie sorry.NIE MA CO SIĘ PRZEJMOWAĆ GŁUPIMI KOMENTARZAMI.UCZYMY SIĘ PISAĆ I BAWIMI SIĘ KOMPUTEREM.PRZEGIĘŁEM TROCHĘ.GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC-OCZYWIŚCIE MOJA W TYM WYPADKU.JESZCZE RAZ PRZEPRAszam i miłego dnuia życzę.
Edek z krainy KREDEK (66.90.104.129)
poniedziałek, 22 marca 2010, 06:38
Nie....no dajcie spokój........to prawda?? on to on?? hahahahaha no bez przesady..... To tłumaczy mądre posty :D
Do Robin Hooda, (83.9.191.236)
sobota, 20 marca 2010, 15:00
A ja myślę,że może mógłbyś zastąpić klechę w Niwnicach..Coprawda dzieci naklepałeś,ale to "po bożemu" a specjalnych umiejętności nie posiadasz,a tam n ie trzeba,bo w sz\kole młodzież też Twoje wiadomości ocenia na jedynkę.K ekspress do...robienia dzieci,ha,ha .ha.
REDAKCJA do RobinHood (78.8.57.220) (83.26.159.12)
sobota, 20 marca 2010, 11:50
RobinHood (78.8.57.220) jesteś człowieku dla mnie bardzo tendencyjny jak Twoje bezsensowne kandydowania na różne stołki - ZAWSZE bez sukcesu. Jesteś tendencyjny jak te Twoje szkółki językowe i wypocinki w gazetce. przeciez nie musisz tutaj wchodzić i tego czytać jaki masz problem? To strona, blog prywatny. A Twoich wypocin nie będę akceptował;-)
RobinHood (78.8.57.220)
czwartek, 18 marca 2010, 07:04
Witam :) Tak sobie siedzę i myślę, że ... chyba nam tu nie chodzi o obrażanie innych a odniesienie się do sytuacji przed- i powyborczej, jeśli chodzi o radnych. Widzą on (radni) jak robić spotkania przed wyborcze i jak się reklamować. Ktoś się orientuje, czy któryś radny prowadzi spotkania z wyborcami w czasie trwania jego kadencji?! Czy był ktoś na takim spotkaniu? Szkoda, że o pracy radnych możemy się dowiedzieć w zasadzie tylko chodząc na sesje rady, na które mało kto ma czas. Na www nie ma prawie w ogóle informacji o tych pracach (może ślepy jestem?). Wiemy, że jest garstka radnych, co drugi z innej partii...i jak oni się mają dogadać, żeby coś zdziałać? No muszą iść na jakieś kompromisy itp. Poza tym, jeśli któryś z nich nie czyta przepisów prawa, nie stara się poznać problemów lokalnych itp. itd. to później widać, że śpi na sesji albo się modli, żeby się już skończyła i codziennie zerka na konto, czy dieta już wpłynęła...tak naprawdę, czego my oczekujemy od swoich radnych??? Osobiście nie znam zbyt wielu osób zadowolonych z pracy swoich radnych (przykład idzie z góry). I jak tu ktoś wcześniej napisał: jesteś niezadowolony z pracy swojego radnego, to sam nim zostań i zobacz jak to jest ;> być radnym bezradnym ;P
Gość (192.168.1.43)
czwartek, 11 marca 2010, 06:01
Mieszkaniec ma rację. Jedni więcej, drudzy mniej, ale każdy z nich pewnie coś zrobił. No....może prawie każdy :)
Mieszkaniec (195.47.201.30)
środa, 10 marca 2010, 13:36
Niektórzy dobrze piszą ,że nie wolno się wypowiadać jak nie ma sie do końca wiedzy czy dana osoba coś zrobiła albo nie zrobiła dla swoich wyborców . Dotyczy to osób które piszą CO TAKI RADNY ZROBIŁ . Każdy radny ma swój okręg wyborczy i na pewno coś dla swoich wyborców zrobił. A z resztą, jeżeli te osoby będą startować w wyborach to wyborcy ich ocenią a nie my na forum.
Piszę do "komentatora" (192.168.1.43)
środa, 10 marca 2010, 08:56
Piszesz: "Skąd macie takie informacje, że ci radni nic nie zrobili dla swoich wyborców" - a skąd mamy mieć informacje, że ci radni coś zrobili dla swoich wyborców? Przecież nigdzie takich informacji nie ma. Ani tego, czego nie zrobili, ani tego co zrobili. A na radę powiatu czy gminy nie każdy ma czas iść. Pomyśl. A post niżej - to dobry pomysł z tymi sprawozdaniami. Np comiesięczne. I wtedy można by było oceniać w każdym miesiącu wszystkich radnych. Ciekawe jakie wtedy byłyby wyniki.
Odpowiedź (66.90.104.129)
środa, 10 marca 2010, 06:27
Ale przecież napisano: Wszystkie te uwagi należy traktować jako formę żartobliwego ukazania sytuacji. Ja nie twierdzę, że ten, czy tamten radny "postawił" znak. Zapytanie było takie: "jeśli to prawda, to dotyczy tylko innych"..... nie stwierdzam faktu, nikogo nie oskarżono, do nikogo nie wysuwa się zarzutów, i nikogo nie chciano tymi słowami urazić. Jest to tylko niewinna polemika do słów jakiegoś tam innego użytkownika(bodajże Robin Hooda") To TYLKO FORMA ŻARTU, POLEMIKI I GRY SŁÓW!! Nie wiem, co dla swoich wyborców zrobił ten Pan, nie wiem, co zrobili inni radni - nie interesuje mnie to, nie wnikam, a informacji na ten temat nie ma ogólnie dostępnych. No, chyba, że na radę trzeba pójść. Niestety brak czasu i możliwości. Nie było moim zamiarem urażenie kogokolwiek czy oskarżenie. Jeśli ktoś czuje się urażony mymi słowami - PRZEPRASZAM. Nie było to moim zamiarem. A następna sprawa - korzystanie z bramki proxy. Czy takie postępowanie jest zabronione? Nie wydaje mi się. Każdy może w taki sposób korzystać z internetu, nikt nikomu nie zabrania. Podawanie pełnego IP na stronie(a co za tym idzie ujawnienie danych jego użytkownika) jest na granicy prawa(ustawa o ochronie danych osobowych - podawane są imię, nazwisko, adres zamieszkania) Lepiej byłoby ostatnie 3 cyfry IP ukrywać, lub wprowadzić logowanie. To ukróciłoby korzystanie z bramek proxy. Czy to takie trudne? Chyba nie. Jeszcze raz zaznaczam, że nie było moim celem obrażenie kogokolwiek, postawienie fałszywych zarzutów czy obrazę kogokolwiek. Miała to być dyskusja w żartobliwym tonie z faktami, które inny użytkownik przedstawił. Czy są one prawdziwe - nie wiem. Ale wypowiedzieć się może każdy. Zwłaszcza, że radny jest osobą publiczną i bierze pensję z naszych(w tym moich) podatków. Mimo to, skoro ktoś poczuł się urażony - przepraszam za to. A może warto dodawać na stronie sprawozdania z rad gminy i powiatu? Ludzie mieliby szerszy dostęp do informacji o tym, co robią radni, których wybrali, o ich wkładzie w działalność gminy czy powiatu. Czy to zły pomysł? Jeszcze raz przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony moimi słowami. Przepraszam oczywiście za swoje słowa, nie innych użytkowników(np. "robin hooda"), bo za nich nie mogę przepraszać, jeśli oni mieli inny zamiar niż ja. Ja nie chcę nikogo urazić. PRZEPRASZAM I POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.
Sąsiad (85.17.201.1)
poniedziałek, 08 marca 2010, 23:42
Ludzie co piszą, że radny Zamasz załatwił znak zakazu postoju na swoim podwórku to jacyś kretyni , chodzi o ( Nie zam(a)szowy, lecz skórzany :)))))) (66.90.104.129) oraz RobinHood (81.168.209.239) . Skąd oni mają taką wiedzę. Co chodził on po podwórku i rozpowiadał, że to on. Po co miałby to robić. Przecież na postawienie takiego znaku musi być zgoda policji. Zaraz napiszą ,że załatwił to zięć. Te komentarze musieli pisać zazdrośni sąsiedzi, którym z nudów poprzewracało się w głowie. Znam tego człowieka , złego słowa o nim nie można powiedzieć. Zawsze można na niego liczyć . Ja jako mieszkaniec tego bloku stwierdzam , że te osoby kłamią ze wszystkim co piszą. Jeśli chodzi o parkowanie syna na zakazie to również kłamstwo . Zdarza się, że się zatrzyma na chwilę jak trzeba coś rozładować z samochodu. Jak przyjeżdża do rodziców to samochód parkuje na pobliskim boisku. Piszą , że tatuś postawił znak to jemu wolno tam parkować. A jak nie , to może szwagier pomoże w razie mandatu. To też nie prawda. Jak ma mu pomóc jak on od kilku lat nie pracuje we Lwówku Śląskim tylko w innym mieście.
Komentator (174.36.146.66)
poniedziałek, 08 marca 2010, 22:57
Niektórzy są zdziwieni co dany radny zrobił dla gminy. Niektórzy są zdziwieni kto to jest i czym się wykazał. Skąd macie takie informacje, że ci radni nic nie zrobili dla swoich wyborców. Jeżeli nie macie na ten temat wiedzy to się nie wypowiadajcie. Jeżeli jesteście tacy mądrzy i wiecie czym się wykazali inni lepsi radni to napiszcie to, niech ludzie się o tym też dowiedzą. Podzielcie się informacjami . Zobaczymy jak się rozpiszecie. A później inni to skomentują. Nie oczerniajcie ludzi .
Obserwator (83.27.247.13)
poniedziałek, 08 marca 2010, 22:22
Znaleźli się bohaterowie. Raptownie jak coś się o ludziach dobrze mówi to zaczyna się na nich wyciągać różne śmieci. Dlaczego nie pisaliście tego wcześniej. Nie macie pojęcia czym zajmuje się radny i co takiego zrobił to się nie wypowiadajcie się na ten temat. Dlaczego nie podpisujecie się pod tym co piszecie. Bojicie się czegoś. Niektórzy bohaterowie używają nawet bramek proksy innnych krajów np. stanów zjednoczonych aby ich nie wykryto. Bo wiedzą ,że nie piszą prawdy. Jedna osoba może zmieniać swój nick i adres ip komputera i oczerniać kogo zechce. A później wygląda na to, że kilka osób pisze źle o tej osobie. A w rzeczywistości jest to jedna osoba pod różnymi nickami. Zaczęli prowadzić brudną kampanię wyborczą aby kreować swojego kandydata . Niech się lepiej wezmą do roboty a nie oczerniają ludzi. To są zwykli oszuści .
O Babach, zwłaszcza starych (83.26.158.223)
sobota, 06 marca 2010, 13:22
Baba z wozu, koniom lżej ;)O babach, zwłaszcza starych :)
stara baba (78.8.233.45)
piątek, 05 marca 2010, 14:56
parę słów na temat Pani Przewodniczącej Rady. Otóż kółko starych bab istnieje bez przerw chyba już od 10-ciu lat. I niczego nie trzeba reaktywować .Jest to działalność Pani Przewodniczącej naprawdę społeczna. Nie bierze za nią ani grosza , a czasem nawet dokłada. Organizuje starym babom wyjazdy do filharmonii, opery, operetki na wycieczki, nawet zagraniczne. A co stare baby maja tylko się modlić o rychłą śmierć, nie maja prawa do przyzwoitego spędzania czasu? Oprócz sakrum jest jeszcze profanum. A co do wielości wynagrodzeń to o jedno za dużo.To pobierane w ZSOiZ jest za pracę w ZNP.Takie są przepisy,że musi być płacone przez szkołę. Zazdrośnikom radzę większej aktywności i stworzenia czegoś lepszego. Startujcie w wyborach!!!
Nie chce mi się (83.26.154.101)
piątek, 05 marca 2010, 08:40
"Nie chce mi się pisać" itd. Srtutu - wiekszośc radnych nic nie zrobiła dla swoich okręgów i dla miasta. Prosimy o szczegóły i konkrety.
Nie zam(a)szowy, lecz skórzany :)))))) (66.90.104.129)
piątek, 05 marca 2010, 06:28
Jeśli pan "zamszowy" załatwił znak zakaz parkowania przed swoim blokiem, to chyba dotyczy on tylko innych. Jego własny syn oraz zięciu(pracuje jako funkcjonariusz pewnej służby publicznej) raczej nie zauważają tego znaku. Zięć jeszcze jak cię mogę stara się stosować do przepisu, ale syn - jeśli brak miejsca - przed znakiem stoi już jakieś auto(np bus zaopatrzenia do sklepu obok), to ma to gdzieś i staje na miejscu, gdzie znak zakazu parkowania już obowiązuje. Pod okiem kamery monitoringu oczywiście. Ale co tam. Tatuś postawił znak, więc jemu chyba wolno, prawda? A jak nie, to może szwagier pomoże w razie mandatu ;) To oczywiście wszystko jest napisane w charakterze żartu i niech tak będzie odebrane. Nie mam zamiaru nikogo urazić. Takie żartobliwy pogląd na mające miejsce fakty :)
RobinHood (81.168.209.239)
czwartek, 04 marca 2010, 21:20
Wracając do wyników...to proponuję, aby liczbę oddanych głosów na radnego przeliczyć na liczbę wyborców, wtedy wyniki będą klarowniejsze...bo radny ze Lwówka w swoim okręgu ma więcej wyborców niż np. radny z Kotlisk, czy innej nory ;>
RobinHood (81.168.209.239)
czwartek, 04 marca 2010, 21:09
Tak sobie patrzę na konkurs/ranking na najlepszego radnego i śmiech mnie ogarnia :))) Ujmę to tak: radny wybieramy w tajnych wyborach w ściśle określonych okręgach wyborczych a głosować mogą tylko osoby uprawnione, co jest określone ustawami i ordynacjami wyborczymi. Przez internet głosować może każdy a osoby, które mają zmienne ip mogą głosy oddawać wielokrotnie, co powoduje przekłamanie sondy!!! Zgodzę się też z osobami, które tu piszą o znajomkach i silnej grupie wsparcia dla nich. Należy też pamiętać, że spora część radnych pochodzi ze wsi, gdzie jest trudniej o internet oraz gdzie działają poszczególni radni, więc jest to kolejny przyczynek do przekłamań w sondzie :( Nie znam też wszystkich radnych, ale praca części tych, których znam, woła o pomstę do nieba! :( Aż dziwne, że nikt nic nie wspomniał o pracy p. Wachal ;> która piastuje kilka funkcji (często kolidujących ze sobą opinio-twórczo) i nikt się tym nie interesuje! :( O ile wiem jest emerytką, przewodniczącą rady, ZNP i jest na etacie w ZSOiZ (z każdego źródła ma dochód) a ile zrobiła dla miasta i okolic? Jeśli ktoś wie, to poproszę o info. A tak na marginesie, to słyszałem, że rozpoczęła kampanię wyborczą, bo podobno ma wrócić aerobik dla starych bab w liceum ;> zal.pl Co do p. Zamasza, to hmmm? przed wyborami obiecywał gruszki na wierzbie, po wyborach, słyszę: ja nic nie mogę ;> Ja zdaję sobie sprawę, że radni muszą działać w grupach, że mieć siłę przebicia, jednak on, podobnie jak p. Wachal, sprzedaje swoją działalność, za parę zł :((( są jak chorągiewki na wietrze. Ooops, przepraszam, p. Zamasz załatwił znaki zakazu koło swojego domu ;P N/C Pozdro
amoon (77.79.222.138)
czwartek, 04 marca 2010, 20:17
z tego co wiem radny Trochimowiczzrobił wiele dla swojego okręgu nie bede wymieniał co bo za dużo by pisać , dlatego tez tak wiele ludzi sklada codziennie głosy na niego. Jak sonda pokazuje to tylko 2 osoby sie wyróźniają ludzie chcą na nich glosowac w porównaniu do pozostałych których jakos nikt nie wspiera , widac region Pana radnego Trochimowicza bardzo lubi bo jest jednym z tych którzy naprawde coś robią dla swoich wyborców. :)
Wyborca (83.26.205.172)
wtorek, 02 marca 2010, 13:48
Pytanie jesty nieprecyzyjne. Radni dbają przede wszystkim o swoje okręgi, bo ludzie tem mieszkajacy na nich glosują. A głosowanie in ternetowe, to konkurs klikania.
Pigi (78.8.60.175)
wtorek, 02 marca 2010, 11:45
Jak z tą sondą na radnego właściwie jest???Próbuję oddać głos na swoją faworytkę , a tu wyskakuje mi , że z Twojego komputera głos został oddany.Nie wiem w jaki sposób, no ale to szczegół. Kto to jest ten Pan Trochimowicz i Zamasz ??? Przyznam,że nigdy nigdzie ich nie było widać.Natomiast innych radnych widaż a zwłaszcza prężne kobitki.
Prometeusz to dickhead (66.90.104.129)
wtorek, 02 marca 2010, 09:09
Ta sonda to porażka. Który z radnych robi więcej niż cała reszta? Mało który się wyróżnia. A na pewno nie ci, którzy są na szczycie tej sondy. A manipulować wynikami bardzo łatwo....nie będę podpowiadał jak, ale to banalne. Znajomi radnych wykonują widocznie świetną robotę. Może za to będą mieli ciepłe posadki? ;) Taki żarcik...tak sobie debatuję sam ze sobą..... ;)
Misiek-koksik (66.90.104.129)
wtorek, 02 marca 2010, 09:06
Co racja, to racja. Zamasz? Dla mnie to śmiech na sali - chodzi o jego "działania" jako radny. Podobnie reszta "czołówki" Ale przynajmniej radną-bezradną ludzie potrafią docenić. I tą mojeszowską i niwniczną :) Widać bardzo dobrze co i jak.
mieszkanka Lwówka (83.4.101.158)
wtorek, 02 marca 2010, 07:52
Ale jaja,na głosy dla radnego Zamasza pracuje cała młodzież z Liceum.A cóż on takiego zrobił dla Gminy?jJakoś trudno przypomjnieć sobie o jego ...niby wyczynach.To samo radny Trochimczuk.?Nie tak powinniśmy oceniać pracę opłacaną z naszych podatków.Im więcej znajomych tym wyższa lokata. Diety super się bierze..a co w zamian?Paranoje aż wstyd.
marko (78.8.228.17)
wtorek, 23 lutego 2010, 12:32
po co ten ranking na najlepszego radnego chyba po to aby mobilizować wszystkich znajomków do głosowania z całej polski kto ich ma najwięcej to zobaczymy po wynikach co to ma do oceny ich pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
mieszkaniec (83.26.159.208)
poniedziałek, 22 lutego 2010, 20:10
Na zachodzie właściciel psa idzie z woreczkiem- tam jest dyscyplina., my jesteśmy za murzynami. To prawda wielu właścicieli nie trzyma psa na smyczy, gdyż uważają ze ich psy są niegroźne. Dlaczego straż miejska nie nakłada mandatów za nie sprzątanie psich odchodów?????!!!!!!!!! Woreczki można kupić w Netto. Dobrze, że jeszcze ludzie nie wylewają przez okna nieczystości tak jak było to w średniowieczu. Lwówek to wiocha zabita dechami pod każdym względem.
Mieszkanka (87.105.67.97)
niedziela, 21 lutego 2010, 11:47
Dlaczego pobierany jest podatek za psa skoro nie wyłapuje sie psow bezpanskich.Trudno wyjść z domu ,aby nie wdepnąć w psie odchody.Proponuję ,aby Straż Miejska zajęła się właścicielami tych psów ,wyłapała wszystkie biegające psy bez włascicieli.W Warszawie nie płaci się podatku od psa.
do mieszkańca Lwówka (83.26.171.77)
sobota, 20 lutego 2010, 17:47
Brawo popieram w 100 %. Ile jest osób biorących zasiłek z MOPSu, które mogłyby w zamian ODROBIĆ to społecznie np. odgarniając śnieg, zamiatając piasek, którym w zimie sypane były chodniki i droga. A poza tym jest jeszcze kwestia PSICH ODCHODÓW, które wyłaniają się spod topniejącego śniegu w ,,miejscach rekreacyjnych" np. parku miejskim. Żeby nie wdepnąć w gówienko trzeba iść slalomem. Gdzie jest lwówecka STRAŻ MIEJSKA. Park we Lwówku, krótko mówiąc, to SRALNIA!!!
Marcin (83.27.218.84)
wtorek, 26 stycznia 2010, 13:28
Panie redaktorze może zmienić nazwę tej rubryki czytelnik pyta Pan Burmistrz nie chce odpowiadać.
Popik (192.168.1.43)
poniedziałek, 25 stycznia 2010, 06:36
Sporo pan zrobił, panie burmistrzu, należą się pochwały za to, ale teraz od pewnego czasu osiadł pan na laurach już chyba. Skończyły się pomysły, albo się pan wypalił na tym stanowisku. Czas najwyższy wg mnie na zmianę warty. Trzeba wybrać następcę, który ma wiarę, że może coś zrobić dla gminy, ma kontakty i znajomości, by coś załatwić dla gminy. Tylko teraz znów zacznie się przekrzykiwanie - kto, czego nie zrobi dla Lwówka i kto nie będzie najlepszy.........
mieszkaniec lwowka (83.31.126.205)
niedziela, 24 stycznia 2010, 20:06
A może tak Panie Burmistrzu wystarczy już tych świecidełek.Czas zająć się zimą.bo na lwóqweckich chodnikach można się zabić.Pan pewnie jeźżdzi samochodem i nie zna bólu starych ludzi,kroczących kroczkami po lodzie,aby w całości dojść do domu.To wstyd czy nasze miasto nie ma zadłużonych mieszkańców zxa których łożymy czynsz z funduszu gminy,a dłużnicy całymi dniami albo oglądają telewizję,albo na czarno montują okna u lwóweckich przedsiębiorców.Zagonić bractwo do odśnieżania in zbijania lodu.Pan podobno chce wygrać znowu ciepły stołek ...to do dzieła.
Abdul Zamir Akim Hezbollah XV (78.8.239.83)
środa, 20 stycznia 2010, 18:39
Do RobinŻula - to wy w Sherwood macie takie bajery jak przekaźnik telekomunikacyjny? Rozumiem, że porozumiewacie się poprzez rondel :D. Poza tym nie zgrywaj specjalisty z zakresu radiacji i skutków promieniotwórczości. Poczytał Wikipedie i zgrywa wariata. Jeżeli chodzi o zły wpływ radiacji, choćby komputera, to RobinŻul jest podręcznikowym przykładem mutacji genetycznej w obrębie mózgoczaszki. Wyjaśnia to skąd się rodzą w jego "głowie" tak ciekawe stwierdzenia i dogłębne przemyślenia na poziomie brachiozaura :D. Siedź więc przed monitorem człowieczku he he
RobinHood (87.105.50.190)
wtorek, 19 stycznia 2010, 23:25
Do mieszkaniec: Jeśli chodzi o nadajniki, to rzeczywiście są, wg mnie, w niewłaściwym miejscu i wszystko co się z tym wiąże jest fuj. Jednak nie zachowuj się jak pewien pan S. agent ubezpieczeniowy, który głośno wyrażał swoje negatywne zdanie w temacie nadajników, jednak sam, z racji wykonywanej pracy, godzinami codziennie wisi na telefonie (nie koniecznie komórkowym). Mam do ciebie pytanie: Czy masz telefon komórkowy? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to nie mam kolejnych pytań! Jeśli odpowiedź brzmi nie, to pozwolę sobie na kilka uwag. Ogólnie jest tak: nauka dowiodła, że w zasadzie każde promieniowanie jest szkodliwe, jedno mniej a inne bardziej i nie wykazano jakiś szczególnych jego pozytywnych wpływów na na nasz organizm; szkodzą nam nadajniki "komórkowe", tv, radiowe...itp. szkodzą nam wszystkie urządzenia, których zasada działania opiera się o fale elektromagnetyczne! Jakoś nie słyszałem, aby ktoś protestował przeciwko mikrofalówkom, telewizorom, komputerom i innych urządzeniom agd; faktem jest, że dzieci nie powinny przebywać w otoczeniu przekaźników w odległości mniejszej niż ok. 200m (wiele godzin dziennie, przez wiele lat), z racji tego, że mikrofale przy długim działaniu podgrzewają nasz organizm, co może powodować odklejanie się siatkówki oka; dlatego nadajniki powinny być poza miastem (będą droższe, bo muszą wypromieniować większą moc lub ich liczba będzie musiała być większa), czyli efekt będzie ten sam! Można się tylko zastanawiać, co nam bardziej szkodzi: Telefony przy uchu, w kieszeniach, laptopy na kolanach, solaria, chemia w jedzeniu i piciu, wybuchy na Słońcu, papierosy a może alkohol??? A tak swoją drogą, gdyby nadajniki były na ratuszu, to zarobiłoby miasto a tak pieniądze nam uciekają! pozdro p.s. Jakieś pytania?
Gość (77.255.165.61)
piątek, 11 grudnia 2009, 23:02
co tak włazisz w d...e dziekanowi.O jakich kwiatach Ty piszesz? Przecież te jego wydatki nie są współmierne z tymi dochodami np.za wynajem pomieszczenia na kawiarnię,za udostępnienie wieży kościelnej na jakieś nadajniki itp Przecież kościół to nie jest prywatny folwark dziekana ,a tak jest przez niego traktowany.To wierni parafianie dają datki na te wybryki dziekana i to oni powinni decydować co dzieje się w ich kościele i dziekan powinien się rozliczać z takich swoich decyzji a nie zachowywać się jak pan i władca ,bo kościół to nie jest ksiądz dziekan.
Gość (77.255.165.61)
piątek, 11 grudnia 2009, 22:50
co tak włazisz w d...e dziekanowi.O jakich kwiatach Ty piszesz? Przecież te jego wydatki nie są współmierne z tymi dochodami np.za wynajem pomieszczenia na kawiarnię,za udostępnienie wieży kościelnej na jakieś nadajniki itp Przecież kościół to nie jest prywatny folwark dziekana ,a tak jest przez niego traktowany.To wierni parafianie dają datki na te wybryki dziekana i to oni powinni decydować co dzieje się w ich kościele i dziekan powinien się rozliczać z takich swoich decyzji a nie zachowywać się jak pan i władca ,bo kościół to nie jest ksiądz dziekan.
do mieszkanca (83.26.170.232)
piątek, 11 grudnia 2009, 19:36
do mieszkanca - tego pierwszego co zadal pytanie ;) dziekan ma po prostu niezla banie do interesow i parafianie moga za to poedziekowac Bogu, bo niezla kase trzepie na tych nadajnikach, a ludzie nie musza ogranizowac dodatkowych zbiorek pieniedzy na to zeby np.na oltarzu ladne kwaitki staly codziennie swieze albo tynk sie nie sypal. A bardziej szkodliwe jest trzymanie telefonu komorkowego przy uchu albo w kieszeni spodni (kobitkom chociazby bezposrednio na jajniki promieniuje...) i jezdzenie samochodem co to spaliny produkuje. I ja radze siegnac do odpowiednich publikacji, ale nie tych z cyklu "amerykanscy naukowcy odkryli...". Ale cikawa mimo wszystko jestem jakby burmistrz z tego wybrnal ;) pozdrawiam
Marcin (83.27.217.56)
środa, 09 grudnia 2009, 21:44
Pytanie do Pana Burmistrz? Co się stało drzewom w parku miejskim i dlaczego pnie po wyciętych buka są zamaskowane.
do (87.205.176.246) (192.168.1.43)
środa, 09 grudnia 2009, 10:30
Możesz się śmiać nawet teraz. Ja jeszcze nie mam swojego kandydata(konia, jak go nazywasz-chyba wspomnienia po hipoterapii, z dzieciństwa, co?)Spośród osób, które zostały przedstawione na kandydatów raczej nie widzę odpowiedniego, na którego dziś oddałbym głos. Więc śmiej się, tylko uważaj,m żebyś się nie udusił. śmiech podczas lizania tyłka może być dla ciebie niebezpieczny. Nie uduś się! Powodzenia i pozdrawiam. Umyj zęby po wszystkim :) Poza tym - z tego, że ktoś, na kogo w przyszłości zdecyduję się(jeśli będzie na kogo) głosować, nie będę miał(a tym bardziej nie liczę - w przeciwieństwie do lizadła - ciebie) żadnych profitów. No, chyba, że satysfakcję z dokonania dobrego wyboru nazwiesz nagrodą za wybór :) Jeśli będę głosował, to mam nadzieję, że na kogoś, kto zrobi jeszcze więcej niż obecny włodarz miasta. A czy znajdzie się odpowiedni kandydat, warty mego głosu - czas pokaże. A co się tyczy twojego wymądrzania się tutaj - hamuj troszkę, bo jak widzisz - szybko można cię zgasić. Brak ci argumentów a pyszczysz bez powodu. Pozdrawiam raz jeszcze i więcej obiektywizmu życzę na przyszłość. I skończ z tym lizaniem!! ;)
mieszkaniec (83.26.169.216)
wtorek, 08 grudnia 2009, 19:21
Dziękuję za poparcie :)
do 192.168.1.43 (87.205.176.246)
wtorek, 08 grudnia 2009, 18:08
jak twoj kon przerżnie z kretesem wybory to posmieje sie z ciebie - możesz na mnie liczyć:)))
odpowiedź :) (192.168.1.43)
wtorek, 08 grudnia 2009, 12:13
Prawda jest taka, że inwestorów się zlewa u nas z góry na dół. Nie ściąga się nowych. I temu nie zaprzeczysz. ART, Browar, Comfort i kilka marketów to nie wszystko. Chętnych do pracy jest więcej. I to nie za grosze, tak jak u w/w wymienionych!! A niektórzy mają posadki i jest im fajnie. :) Są jeszcze tacy, co liżą tu i tam i też mają ciepłe posadki, prawda? :) Język ci nie zesztywniał? :P
do: "do mieszkańca" (192.168.1.43)
wtorek, 08 grudnia 2009, 12:10
Bieda biedą, ale widać, że ty w tej biedzie(lub bogactwie) liżesz tylną część ciała komu trzeba. Liczysz w ramach tego lizania na ciepłą posadkę w razie wygranej? ;)
do mieszkanca (87.205.187.146)
poniedziałek, 07 grudnia 2009, 22:48
bieda to wystepuje u ciebie ale umyslowa - i to taka ze az piszczy:)))
mieszkaniec (83.26.171.69)
poniedziałek, 07 grudnia 2009, 19:35
Burmistrz nie przyciąga inwestorów, w mieście funkcjonują tylko i wyłącznie urzędy administracji publicznej. Poza tym nie powstają żadne nowe miejsca pracy. Ludzie jaracie się nowym oświetleniem w rynku, parkingami a bieda panuje, że aż piszczy.
do Frakutka (77.253.190.222)
niedziela, 29 listopada 2009, 18:39
jak widać jest to możliwe:))) chyba że jest to "pomroczność jasna" - efekt tej przypadłości - jak pokazuje historia naszego kraju - jest podobny:)")")
Frakutek (83.14.231.18)
niedziela, 29 listopada 2009, 13:56
No właśnie .:) Ale żeby na 7 lat ???
do lila (77.254.24.250)
sobota, 28 listopada 2009, 20:25
za mocne zioła palisz i straciłaś kontakt z rzeczywistością:)))))))))))
lila (83.26.130.26)
sobota, 28 listopada 2009, 15:33
Pan Burmistrz chyba zapomniał, że istnieją różne problemy do rozwiązania w naszym mieście i gminie ale on nie raczy nawet odpowiadać na nasze pytania a co dopiero realizować nasze postulaty, zapewne dowiedziałby się czegoś o naszym mieście bo jak dotychczas to nie bardzo interresuje się tym naszymi i miasta problemami, mysli tylko jak tu dotrwać do najbliższych wyborów i je wygrać, zobaczycie Państwo jak na wiosnę ruszy z pracami w rynku układając kostkę wokół kiosku okrąglaka i coś zacznie robić wreszcie w parku miejskim ponieważ przymierzył się do spuszczenia wody ze stawów co nie bardzo mu wyszło, stway te nigdy się nie osuszą jeżeli nie poprawi się partacko przygotowanej drożności koryta i jeszcze lato agatowe, o niczym się w urzędzie nie mówi tylko o tym a inne sprawy leżą nic się nie robi o przepraszam robi się pozory,że się coś robi i tyle a i tak nnasze społeczeństwo tak naiwne będzie mówiło,że leprzego burmistrerza nie chce i ten jeszcze raz wygra wybory i będzie podwyższał nadal podaki i przede wszystkim będzie chciał jeszcze więcej zarabiać a za co za te pozory? i większość będzie go nadal chwalić ale że strasznie mało zrobił przez dwie kadencję to nic, jesteśmy bardzo naiwni, dajmy sznsę w następnych wyborach, człowiekowi, który coś faktycznie zrobi dla nas i naszego miasta, ponieważ ten burmistrz wiele obiecuje a nie realizuje, tylko mu imprezy w głowie od imprerzy do imprezy i tak leci, że jest lato agatowe bardzo fajnie, że so mikołajki również ale poza tym trzeba coś robić a nie pozory zastanowcie się ludzie nie tylko to co się świeci jest piękne ale dowiedzcie się co ten Pan przez dwie kadencje zrobił i będziecie bardzo zdziwieni. Nawet Gryfów Śl. posiada podstrerfę ekonomiczną gdzie bardzo chętnie inwestują przedsiębiorcy a zaczyna sie likwidować to co dawało jakieś miejsca pracy jest to wielki wstyd ujma dla burmistrza i jego ekipy, nic nie robi żeby przyciągnąć inwestorów tylko imprezy i to za nasze pieniądze skończmy z tym mamy przecież wybór.
obserwator (83.26.163.38)
poniedziałek, 23 listopada 2009, 19:55
DLW masz rację, popieram Cię w 100%. Kino stoi puste, a młodzież pałęta się nocami po parku, szkolnej górce...Dlaczego gmina nie zorganizuje jakiegoś lokalu ? Młodzi ludzie nie mają miejsca, w którym mogliby się spotkać ,porozmawiać, potańczyć.
obserwator (83.26.163.38)
poniedziałek, 23 listopada 2009, 19:51
Strona ma tytuł:..Czytelnik pyta, Burmistrz odpowiada" i gdzie są te odpowiedzi????
DLW (83.14.231.88)
poniedziałek, 23 listopada 2009, 10:11
Pomyśl nad kinem,bo tam rowery trzymają!!!Młodzież miałaby co robić na weekend,a nie ukrywać się z piwem po parkach.Czekamy na odpowiedz
do mieszkanca II lub mieszkanca (77.253.179.242)
niedziela, 22 listopada 2009, 20:56
ty sam na swoje posty odpisujesz??? to samo IP 83.26.164.198 - czyli komentarz z tego samego kompa po 6 minutach:)))))))))) no nie kompromituj sie ojciec!!!!!!!!!!!!!!!!! "popieram w pełni obawy mieszkańca" pisze mieszkaniec do mieszkańca - ty masz rozdwojenie jaźni???:))) P.S. wal do starosty Zycha i naskarż mu na ks. Dziekana - na pewno ci pomoze:)))
mieszkaniec II (83.26.164.198)
sobota, 21 listopada 2009, 15:20
popieram w pełni obawy mieszkańca, jest problem i należy się nim zająć jak najszybciej, protestujmy wszyscy a wtenczas nie będzie takich sytuacji, tylko kasa i kasa się liczy księża powinni żyć skromnie a nie zarabiać na kszywdzie ludzkiej, wierzymy w Boga ale w księży nie, mają oni również jak każdy człowiek pokusy ale powinni je ograniczać jak podjęli się takiej misji, chyba, że zapomnieli o ewangeli, a są i tacy.Jeszcze raz nawołuję protestujmy bo w jedności siła.
mieszkaniec (83.26.164.198)
sobota, 21 listopada 2009, 15:14
człowieku czy ty nie rozumiesz, chyba masz klapki na oczach i umyśle, że nie zauważasz problemu, nie chodzi o to że Diekan posiada pozwolenia jak byś trochę znał życie to byś wiedział,że kwestia pozwoleń jeżeli się ma kasę nie jest problemem, jest natomiast problemem promieniowanie, które emitują te urządzenia, które jest bardzo szkodliwe, chyba że człowieku nie interesuje cię zdrowie twoje i twoich bliskich to mów sobie i sądż co chcesz ale społeczeństwo to nie tylko ty, odsyłam cię więc do opracowań i publikacji na ten temat i dopiero wtedy możemy dyskutować na ten temat ale musisz się wyedukować bo jesteś ciemny jak tabaka.
do mieszkanca (87.205.176.203)
czwartek, 19 listopada 2009, 13:27
jak Ci sie nie podoba działalność ks. Dziekana to zwróc sie do odpowiednich instytucji - w tym przypadku Wydział Ochrony Środowiska w tutejszym Starostwie Powiatowym lub do Powiatowego Nadzoru Budowlanego! A jak sa wszystkie pozwolenia wymagane polskim prawem to mozesz napisac na BERDYCZÓW:)))
mieszkaniec (83.26.173.224)
środa, 18 listopada 2009, 15:27
Panie Burmistrzu czy Pan udaje, że Pan nie widzi jak we Lwówku na wierzach kościoła przy ulicy kościelnej Dziekan zamontował już na dwóch wierzach dwie stacje przekażnikowe telefonii komórkowej, jak można było na to pozwolić przecież emitują one wielkie szkodliwe dla zdrowia promieniowanie, dlaczego Pan temu nie zapobiegł przecież chyba zależy panu na zdrowym społeczeństwie.Dziekan nie raczył nawet poinformować wiernych o tym, że zamierza zamontować tak śmiercionośne stacje ponieważ wie, że gdyby bto zrobil to byłyby straszne protesty i zapewne nie doszło by do realizacji jego zamierzeń. Nie interesuje nas, że na wszystko ma pozwolenia i badania ponieważ jak firma ma zamiar zamontować takie przekażniki to badania zawsze będą po jej myśli taką mamy rzeczywistość.Jest to nie wporządku wobec wszystkich mieszkańców Lwówka Śl., udowodniono przecież poprzez badania naukowe, że promieniowanie to jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, będziemy chorować na róznego rodzaju nowotwory, białaczki, guzy i inne choroby. Na świecie i w europie dawno zapomniano już o tym problemie i zabroniono montowania takich urządzeń w obrębie miast i skupisk ludzkich, sądy wydały wyroki zobowiązujące do tego operatorów i właścicieli tych stacji. Czy my naprawdę musimy być na samym końcu? korzystajmy z doświadczeń innych krajów i nie twórzmy czegoś z czym już dawno walczono a u nas zaczynamy wszystko od podstaw i co mamy trraz występować do sądów, udawadniać, że to jest szkodliwe jak to już dawno zrobiono w innych krajach i trzeba się tylko do tego przystosować. Niech Pan się tym zainteresuje i poczyta odpowiednią literaturę i się Pan napewno przekona co to takiego jest, jestem przakonany,że nikt z was się tym tematem nie interesował a poza tym iwestorem jest ksiądz to już całkiem nie ma co za to brać!!, a coż to ksiądz to wszytko może?, najpierw modli się o nasze zdrowie o potem nas zatruwa i bierze za to jeszcze wielkie pieniądze, to są matrialiści i wszyscy o tym wiedzą nie zależy im na niczym.
wyborca (87.105.79.134)
środa, 11 listopada 2009, 16:56
Już niedługo wybory to się wtedy rozliczy całą tę ferajnę z Władz Lwówka Śląskiego. Zobaczymy wtedy jak będą znowu klepać hasełkami wyborczymi. Co to oni wszystko zrobią dla miasta i MIESZKAŃCÓW. Może pozbędziemy się wreszcie tych wszystkich starych skostniałych ,zacofanych im zapatrzonych w siebie włodarzy miasta. z poważaniem wyborca
Frakutek (83.14.231.18)
środa, 28 października 2009, 15:19
No i co ma do tego pani Danusia , Orlen,niepłacenie podatków przez kościół, wiara i osoba pana Burmistrza ?????
koscielny (87.205.187.101)
niedziela, 18 października 2009, 20:40
kosciol przejal szkole od starostwa a nie od gminy - roznica jest znaczna!!!
jeden z wielu (83.26.132.251)
sobota, 17 października 2009, 23:14
Jak wiadomo już od dawna nasza gmina jest bardzo wierząca oddała szkołę zakłady pracy sprzedała za grosze więc powstaje coraz więcej wiary i wiernych .Tylko kościół nie płaci podatków dochodowych. Więc wszystko widać jak na dłoni Lwówek i okolice bardzo słabo reprezentują nas w europie. Ale za to ceny paliw we Lwówku są najwyższe w kraju. Stacje bardzo dobrze dogadują się i ceny na maksa windują ile wlezie. Więc jeśli kościoły nie płacą podatków to może pani Danusia zapłaci troszeczkę więcej. Różnica między paliwami w innych miastach sięgają 0,51groszy na litrze. to nie mało jeśli ktoś dojeżdża do pracy 40 km dziennie, inni jeszcze więcej . Więc proponuje parę złotych dla miasta sobie odebrać podnosząc podatek dla stacji paliw. Tu chyba są pieniądze więc jeśli wysokie ceny stacje trzymają niech też płacą.
Frakutek (83.14.231.18)
czwartek, 15 października 2009, 20:23
A co ?????????? ................... UKRADLI ?????????????????
RobinHood (195.117.31.228)
czwartek, 01 października 2009, 13:38
Z innej beczki: ciekawe co się dzieje ze światłami koło SP2? :(
Gość (83.4.93.233)
wtorek, 18 sierpnia 2009, 23:29
Nasz Burmistrz jest ze wsi i trudno się dziwić,że postępuje jak mochery pod kościołem.GLowa w pia sek i już mnie nie widać i nie muszę odpowiadać na trudne pytania mieszkańców.
RobinHood (195.117.31.228)
piątek, 10 lipca 2009, 23:19
Za parę dni LA i zobaczycie jak się miasto zakorkuje! :(((
jajco (87.205.177.104)
środa, 01 lipca 2009, 20:33
geniutek: droga przez Zbylutow jest powiatowa - wal do Wicestarosty Grzeskowa zeby ja naprawił!!! A w zeszlym roku gmina budowala u was droge za jakies 600 tys zł - tą co biegnie koło chałupy m. innymi Pani Reksowej:))) Takze nie narzekaj - szkole tez macie nowiutka!!!
RobinHood (195.117.31.228)
wtorek, 30 czerwca 2009, 07:13
gieniutek: i jak myślisz, kogo/czego to jest wina?
gieniutek (83.26.174.113)
niedziela, 28 czerwca 2009, 11:21
w zbylutowie są kopalnie kamienia piaskowca a wieś ma z tego duze g... dziurawe drogi- gdzie pieniądze z podadkow dla wioski wszystko ziada lwowek. Brak= kanalizacji zaniadbania datycza czlego powiatu i gminy .
Obserwator (83.26.208.132)
sobota, 27 czerwca 2009, 13:21
Poza kwestia mostu jest jeszcze wiele problemów w naszym mieście, których pan burmistrz nie widzi lub nie chce zobaczyć tj.: 1. W miejskim parku zorganizowano sralnię dla psów. Rano i wieczorem idzie pielgrzymka psów z właścicielami, a na jej czele burmistrz ze swoim bernardynem. Matki musza pilnować swoje dzieci, ponieważ wszędzie są psie odchody. Do tej pory nikt nie zajął się tą sprawą. W tv tyle się mówi o mandatach za nieposprzątanie odchodów, a naszego miasta to nie dotyczy??!!! W parku nie ma porządnych chodników- alejki wysypano żużlem. 2. Na Alei Wojska Polskiego (od SP Nr 2 do MZGK) chodniki sa w opłakanym stanie. W sezonie jesiennym, deszczowym przejście jest wyprawa przez kałuże, które powstają w zagłębieniach chodnika. Chodnik przy murach prowadzący do Kościoła wyglada jak ,,ser", został fragmentami połatany (BEZNADZIEJA).
RobinHood (195.117.31.228)
poniedziałek, 22 czerwca 2009, 22:18
Jak każdy zauważył imprezka się obyły i było wg mnie fajnie :) Może by tak na stadion przenieść część LA, zawsze to by rozładowało trochę rynek? A jednocześnie wydłużyć imprezkę do pełnego tygodnia...;-> Uważam, że wtedy miasto miałoby większe szanse na większą liczbę gości a co za tym idzie i pieniędzy :) Pozdrawiam
Młody mieszkaniec Lwówka. (192.168.1.64)
czwartek, 18 czerwca 2009, 10:54
No właśnie o to mi chodzi. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? A wyłączność? Mam na myśli Lato Agatowe. Chyba nie jesteś na tyle ograniczony, żeby myśleć, że chodziło o sobotnią imprezę? ;) Przecież to święto piwowarstwa(czytaj: wielu browarów) z naciskiem na promocję naszego lokalnego browaru. Mam ci to narysować, żebyć mógł to ogarnąć? Bo chyba dalej nie rozumiesz, co? ;) A kto ma na Lecie Agatowym wyłączność na sprzedaż piwa? KOMPANIA PIWOWARSKA , prawda? Zachowujesz się jak buc - krzykiem odpowiadasz na grzeczne zapytanie. Uspokój się! :)
do mlodego mieszkanca (77.253.165.140)
środa, 17 czerwca 2009, 17:29
poczytaj sobie najpierw co to jest festiwal piwa!!!!!! ma byc to swieto browarow regionalnych z naszym na czele - wiec o jakiej wylacznosci kompanii piwowarskiej piszesz??? o ile sie orientuje ma byc to impreza w mniejszej skali na zasadzie Oktoberfestu z Monachium - wiec chyba o taka promocje nam chodzi:))) wyczytalem ze zaproszenie przyjelo okolo 15 browarow z polski i czech - wiec imprezka zapowiada sie niezla:)
Młody mieszkaniec Lwówka. (192.168.1.64)
środa, 17 czerwca 2009, 08:57
Panie burmistrzu, z całym szacunkiem do Pana, mam pytanie(a raczej kilka) dlaczego impreza "Święto piwowarstwa" odbywa sięnie w rynku tylko na stadionie - w błocie i na trawie? Pewnie będzie mokra, ziemia będzie się kleiła do butów. A jak będzie sucho to będzie jeden wielki kurz ze żwiru, który jest wysypany na całej drodze na powierzchni OSiRu we Lwówku :( Taka impreza w rynku powinna być, blisko browaru rodzinnego. A swoją drogą, ciekawe czy burmistrz da wyłączność na piwo naszemu browarowi, czy znów "nie będzie chęci współpracy z właścicielem browaru", kolejnym dodam.....mieć taki skarb i nie promować miasta za jego pomocą. To woła o pomstę do nieba! Kasa od kompanii piwowarskiej ważniejsza, co? No tak......w ten sposób to Lwówek długo nie pociągnie. Powtórzy los festiwalu filmów komediowych w Lubomierzu - umiera on śmiercią naturalną :( A kiedyś ogólnopolska impreza była :( Proszę nie traktować tego, jako zarzutów osobistych. To tylko rzeczowe pytania z mojej strony. Mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź. Pozdrawiam!
RobinHood (195.117.31.228)
niedziela, 07 czerwca 2009, 20:11
Do anonima: Ważne jest to, dla kogo ona była a nie kto ją organizował! Jak wskazuje nazwa portalu, tematy powinny być związane z miastem i wg mnie są. Nie ważne kto ją organizował, ehhh
do Robina (77.254.6.29)
niedziela, 07 czerwca 2009, 18:19
impre organizaowal pan Starosta Zych na PKP - nie rozumiem czemu sie czepiasz???
K3vin (79.186.62.33)
niedziela, 07 czerwca 2009, 11:45
Słyszałem, słyszałem. Nawet czytałem. Na wybory idę po południu :) Mam nadzieję, że ten rozgłos nie przyniesie wstydu Lwówkowi i okolicom a tylko pomoże w walce o słuszną sprawę. Pozdrawiam!!
RobinHood (195.117.31.228)
sobota, 06 czerwca 2009, 22:26
K3vin: słyszałeś, że Lwówek będzie sławny z powodu TVN24 i remontu mostu? ;P to jakaś masakra!!! A tak na marginesie: słyszałeś/widziałeś Dzień Dziecka na PKP? Podobno była wielka impra, o której chyba nikt nie słyszał... p.s. Pora na wybora ;>
K3vin (83.26.178.195)
poniedziałek, 01 czerwca 2009, 23:52
Robinie popieram twe słowa z całego sera. Niech ten młody gnojek lepiej uważa, bo może ktoś z mieszkańców Niwnic poczuje się urażony jego słowami. A wtedy może być różnie. Prawda jest taka, że to np. Kopalnia Nowy Ląd daje sporo kasy na np. Lato Agatowe. Płaci spore podatki - wnosi więc wkład w rozwój GiM. Nie wiem jak z tą halą, ale moim zdaniem hala może poczekać, ludzie i ich potrzeby - już nie koniecznie :( Ale jeśli tacy ludzie(lub ich podgatunki) jak Lwówczanin/gość będą miały jakąkolwiek możliwość decyzyjną - nie wróżę nam świetlanej przyszłości. :(
RobinHood (195.117.31.228)
poniedziałek, 01 czerwca 2009, 21:09
K3vin: budowa hali przy SP2, to jak najbardziej świetny pomysł. Tylko dlaczego w XXI ludzie we wsiach będą nadal mieli średniowiecze? :( (info mam od radnego GiM) Co do samej kanalizacji, to niektórzy mieszkańcy miasta też nie wiedzą do czego służy wychodek, ale to drobiazg ;> Jeśli chodzi o lwowczanin-a, to mając adsl.inetia.pl bym nie przeginał w miejscu publicznym, bo można sprawdzić, kto się kryje za tym adresem ;P Sugeruję też nie zapominać, że to wieś żywi miasta, wiec proponuję trochę szacunku i pokory - wyjdzie to wszystkim na dobre ;> Z przed lat, znam przypadki, że ludzie z internetu jechali na drugi koniec Polski, aby się zemścić za jakieś głupie słowa!!! Btw. czy to prawda, że po mieście ktoś chodzi i zbiera jakieś podpisy na referendum? Pozdro
K3vin (83.26.178.82)
niedziela, 31 maja 2009, 23:35
A dlaczego ten placek "lwówczanin" czasami zmienia się w placka "jajco" ?? Wystarczy porównać numery IP. Ale naiwniak - myślał, że jest najmądrzejszy, fantomen zafajdany hahaha. Co za nagła zmiana osobowości. Jak chcesz pisać o "zabitej dechami dziurze" to lepiej milcz bo mieszkańcy Niwnic zrobią ci garaż z odbytnicy ;) Zastanów się czasami zanim coś napiszesz, bo obrazić jest łatwo, ale konsekwencje słów ponieść już trudniej.
K3vin (83.26.159.117)
niedziela, 31 maja 2009, 10:56
Nie wiem, nie słyszałem nic na ten temat. Tzn. wiem, że koło SP2 ma być budowana hala sportowa, ale nie wiem nic na temat jej budowy kosztem odłożenia w czasie budowy kanalizacji w Niwnicach. Jeśli to prawda, to wydaje mi się, że to gruba przesada. Hala halą, dzieciaki muszą ją mieć, ale jakim kosztem? Srania po krzakach w Niwnicach i dalszego "walenia w szambo" ?? Mamy 21 wiek!! Niech wreszcie ktoś coś zrobi a nie tylko "coś kosztem czegoś"
lwowczanin (77.253.177.112)
niedziela, 31 maja 2009, 10:05
hala sportowa przy SP2 jest 1000 razy wazniejsza od twojej kanalizacji na zabitej dechami wiosce!!! bez odbioru:)
RobinHood (195.117.31.228)
sobota, 30 maja 2009, 21:11
K3vin: oks, jak sobie życzysz (ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent ;P). A teraz z innej beczki: podobno z powodu budowy jakiejś hali/sali/auli przy SP nr2 nie będzie budowy kanalizacji w Niwnicach! :( Nie mam nic przeciwko nowemu obiektowi, ale na kanalizację wieś czeka wiele lat!!! Zasada: coś kosztem czegoś? A szkoda :( pozdro
K3vin (83.26.133.83)
sobota, 30 maja 2009, 13:10
Nie chce mi się już z tobą dyskutować, bo widzę, że "zawsze gadasz z sensem" - znów zgrywasz mądralę a nie zawsze masz rację. Jesteś chyba jak ten koń - z klapkami na oczach. Zawsze wszystko wiesz najlepiej? Ehhh....jasne....Tacy ludzie właśnie są dziwni....może to początek samouwielbienia? Hitler też w nie popadł - i popatrz jak się to skończyło. Uważaj lepiej i nie podniecaj się tak swoją "wiedzą" na każdy temat i "gadaniem z sensem" bo jeszcze ktoś ci kiedyś zwróci uwagę w inny sposób i wtedy możesz to odczuć boleśniej niż same prawdziwe słowa....tymczasem robinie.
RobinHood (195.117.31.228)
sobota, 30 maja 2009, 09:08
K3vin: ja zawsze mówię z sensem, tylko nie każdy go rozumie, bo jest głęboko ukryty ;> Co do 2 X to bym się nie chwalił, bo uważam, że nie ma czym ;P Jeśli nie na człowieka, to głosuj na "partię" - zawsze to coś!!! Sam mam dylematy wyborcze, ale nigdy nie głosuję np. tak jak ksiądz powie z ambony lub podpowie kolega spod budki z piwem :( O wyborach pół żartem, pół serio: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/0,97851.html&utm_source=HP&utm_medium=AutopromoHP&utm_content=ujki&utm_campaign=a_wydarzeniaHP0309 :) a to hasło chyba zawsze będzie prawdziwe: "NIE BĄDŹ DURNY, IDŹ DO URNY!" Przed nami jeszcze wiele wyborów, teraz euro, później samorządowe, prezydenckie itp. Rozliczanie już wybranych, poszukiwania nowych kandydatów, żale, roszczenia, pretensje, czasami zadowolenie i aprobata, to codzienność w świecie polityki, ale "kilkudzienność" dla wyborców, którzy są często jak chorągiewka na wietrze. Internet jest pełen takich podsumowań czy też prześmiewców: http://www.spieprzajdziadu.com/eurowybory-7-czerwca-2009/ !!! http://www.odliczamy.pl/odliczamy/ :-) życzę miłej lektury (bez podtekstów) - ot tak, po prostu. Pozdro
K3vin (83.26.208.164)
środa, 27 maja 2009, 23:37
Podzielam Twoje zdanie na ten temat. Ja jeszcze ani razu nie opuściłem żadnych wyborów. Jeśli wśród kandydatów nie ma takiego, który mi osobiście odpowiada, to stawiam 2 razy znak "X" - przy dwóch nazwiskach. Mój głos jest nie ważny jeśli chodzi o danego kandydata, lecz liczy się w frekwencji wyborów. Popieram - zawsze warto chodzić na wybory. Wreszcie sensownie mówisz drogi Robinie :) Chwała Ci za to.
RobinHood (195.117.31.228)
środa, 27 maja 2009, 20:32
Osobiście uważam, że lepiej źle lub dobrze wybrać niż dokonać wyboru bez głosowania i później narzekać, mówiąc: kogo nam wybraliście?! Ja osobiście staram się zawsze głosować, bo uważam, że to jest ważne, chociaż czasami mam wątpliwości typu: czy mój głos coś zmieni, ale to drobiazg ;>
RobinHood (195.117.31.228)
środa, 27 maja 2009, 20:15
Osobiście uważam, że lepiej źle lub dobrze wybrać niż dokonać wyboru bez głosowania i później narzekać, mówiąc: kogo nam wybraliście?! Ja osobiście staram się zawsze głosować, bo uważam, że to jest ważne, chociaż czasami mam wątpliwości typu: czy mój głos coś zmieni, ale to drobiazg ;>
RobinHood (195.117.31.228)
środa, 27 maja 2009, 20:11
Osobiście uważam, że lepiej źle lub dobrze wybrać niż dokonać wyboru bez głosowania i później narzekać, mówiąc: kogo nam wybraliście?! Ja osobiście staram się zawsze głosować, bo uważam, że to jest ważne, chociaż czasami mam wątpliwości typu: czy mój głos coś zmieni, ale to drobiazg ;>
K3vin (192.168.1.64)
środa, 27 maja 2009, 12:19
Powinni płacić ci za agitacjęwyborczą ;) Pozdrawiam :)
RobinHood (195.117.31.228)
wtorek, 26 maja 2009, 23:00
Skoro już jesteśmy przy wyborach, to polecam: http://www.7czerwca.org.pl/pl oraz http://www.ceo.org.pl/portal/home ale to tak na marginesie. Moim skromnym zdaniem warto się zapoznać z tymi www :) Pozdro
K3vin (192.168.1.64)
wtorek, 26 maja 2009, 09:23
Masz rację Robinie tym razem. Muszę się z Tobą zgodzić co do tego, iż to grupa ludzi może więcej zrobić niż jednostka, że należy w najbliższych wyborach rozliczyć niektórych radnych-bezradnych, a także, że mieszkańcy wiosek(nie tylko Niwnic, choć również życzę im by wieś prężniała w oczach i piękniała i rozwijała się w dalszym ciągu) powinni zabrać głos w swojej sprawie, w sprawie ich dotyczącej. A nie jak do tej pory - dać się omamić gadającej głupoty i zawistnej przedstawicielce plotkar z wioski. Przez takich ludzi wioski tracą najbardziej. Dają sobą kierować a takie postaci na tym żerują. W każdym razie mam nadzieję, że nastąpi poprawa obecnej sytuacji. I nie chciałbym, abyś odebrał moje(może ostre, ale szczere) słowa jako atak na siebie i swoją osobę, ani także na to co mówisz. Ja tylko staram się poruszyć rzeczowe tematy i rzeczową dyskusję - podobnie zresztą jak ty, lecz nie do końca o wszystkim masz pojęcie. Ja również. Ale nie pisz, że zmyślam bo to tylko tobie się tak wydaje. Może ty także nie jesteś Alfą i Omegą i może właśnie Ty się mylisz? Pozdrawiam. Fajnie tak z kimś podyskutować - bez wyzwisk, bez przepychanek słownych. Czysta rzeczowa dyskusja. Pozdrawiam Cię!
RobinHood (195.117.31.228)
poniedziałek, 25 maja 2009, 21:20
K3vin: ja tu nie kieruje ruchem a ludzi mierzysz, jak widzę, swoją miarą, która się ma tu nijak do rzeczywistości :( Co nie zrozumie, to zmyśli!!! Nigdzie na nic nie narzekałem i nie mam zamiaru tego robić, bo nie jest to moim celem ani zamiarem. Jeszcze raz wspomnę, że chciałem usunąć klapki z oczu pewnym osobom, w tym sensie, że nie wszystko zależy od jednostek (chociaż wiele) a od wielu ludzi oraz że efekt końcowy pewnych działań ma czasami swój finał po dość długim okresie oczekiwań. Nigdy niczego i od nikogo nie żądałem, jednak wypada, aby o Niwnicach zabierali głos głównie jej mieszkańcy. Fajnie jest z kimś pogadać, ale merytorycznie a robić komuś jakieś wyrzuty, bo zabrał tu głos (prawda jest subiektywna). Zastanawiam się, po co są te naskoki na moją osobę, one nie zmienią rzeczywistości! Lepiej się zająć może wyborami na np. radnych? Już wkrótce wybory, może pora pomyśleć na kogo głosować? Czy jest ktoś, komu można zaufać, ktoś, kto zrobi coś dobrego dla danej miejscowości? Może jakiś mały rachunek sumienia lub podsumowanie tego co już zostało zrobione i dzięki komu? Kto pomagał i działał pozytywnie a kto mącił wodę i zatruwał powietrze? Życzę mieszkańcom Niwnic, aby ich wieś rosła w siłę i aby mieli dobrobyt ;>
K3vin (192.168.1.64)
poniedziałek, 25 maja 2009, 06:25
Sam skierowałeś rozmowę na takie tory Panie Robinie. A teraz masz pretensje. Skoro atakujesz, to spodziewaj się obrony. Rzucasz oskarżenia na osoby, które jak mogą starają się wnieść coś do życia Miasta i Gminy Lwówek Śląski. Niestety tacy jak ty - wieczni krytykanci i malkontenci zawsze znajdą powód do narzekań. Burmistrz może się starać nie wiadomo jak, podobnie jak dyrekcja kopalniNowy Ląd i dyrekcja szkoły im. J. Gielniaka w Niwnicach. Żądasz wypowiedzenia się osób z Niwnic. Ale jeśli nikt nie będzie chciał podjąć z Tobą dyskusji, bo niektórzy mogą uważać, że twa osoba i twoje "krzywe" dla niektórych poglądy są dziwne, to stwierdzisz, że miałeś rację i wszyscy mieszkańcy Niwnic i okolic sądzą podobnie jak Ty, prawda? To strasznie płytkie. KRYTYKANCIE daj żyć i nie każ nam czytać więcej takich żali człowieka wiecznie niezadowolonego i narzekającego. GORąCO PROSZę w imieniu swoim i innych niezadowolonych osób.
RobinHood (195.117.31.228)
niedziela, 24 maja 2009, 20:55
Skoro rozmowa idzie w tą stronę, to proponuję, aby każdy uczestnik tego forum z Niwnic napisał, co dobrego zrobił dla tej wsi?! Cudzy wkład chwalicie, jakbyście swojego nie mieli... A może nie macie?
Gość (192.168.1.64)
poniedziałek, 18 maja 2009, 09:03
Kolega Robynhood znów porusza kwestię: "jak jest teraz....a za dawnych lat..." Ludzie, zrozumcie wreszcie, że "dziś" to już nie "dawniej" Jest okazja by dostać kasę z UE to się ją bierze. Nie można porównać tych lat pod tym kątem. Jeśli chodzi o zapał do zmian to jak najbardziej można porównania wysunąć. Ale nie o kasę. Skoro kiedyś burmistrz nie miał takiego sztabu ludzi to widocznie pozjadał wszystkierozumy i sam chciał niepodzielnie władzę sprawować. Nie tędy droga. Nie mówi, że obecny jest idealny, podejmuje także złe wg mnie decyzje. Ale widzę zmiany we Lwówku i okolicy. I ja w przeciwieństwie do takich jak ty potrafię to należycie ocenić i docenić. Podobnie jest w innych kwestiach i takie samo zdanie mam o innych osobach. A co do Niwnic i do kopalni i szkoły, to skoro piszesz, że kopalnia zrobiła węcej złego dla Niwnic niż dobrego, to jesteś wg mnie kolejnym "narzekadłem" - jak by nie było, to będzie źle. A jeśli chodzi o szkołę: czy dawna szkoła i dawna dyrekcja bardziej Ci pasowała? Czy myślisz, że na wszystko starcza pieniędzy? Remont dachu, remont kotłowni, oczyszczanie i zabezpieczenie stawu, zieleń przed szkołą zamiast krzaczorów to mało? Kiedyś było lepiej jak nic sięnie robiło? Piszesz o likwidacji boisk. A teraz dzieci nie mają gdzie przebywać na lekcji W-F? Nie mają gdzie grać? Na wszystko naraz kasy nie starczy. A jak jesteś zalepiony i nie zauważasz pozytywów dzięki kopalni w Niwnicach i zmian w szkole w Niwnicach, które przywracają temu pięknemu budynkowi jego dawną świetność to dla mnie jesteś po prostu zawistnym, człowiekiem, który potrafi tylko krytykować i niegdy nic mu nie będzie się podobało. Potrafisz tylko krytykę wysuwać. A najgorsze jest to, że nie masz racji pisząc te swoje zawistne przypuszczenia. Żal mi takich ludzi jak ty. Sami w życiu nic nie osiągneli więc potrafią tylko krytykować innych.
do Robina (83.26.179.28)
niedziela, 17 maja 2009, 22:57
A pomyślałeś chociażby o tym ile właśnie w szkołę pompuje kopalnia kasy? Albo ile osób z niwnic i okolic tam ma pracę i zarabia na życie? Z czego mieliby żyć? A droga do niwnic? Myślisz że kopalnia nie dołożyła kasy do środków z gminy? Jak tak myślisz, to dalej tak myśl, ale tak na prawdę jesteś w ciemnogrodzie. Jak masz kiepskie informacje to lepiej nie pisz tego, co ci się wydaje.
x (83.26.160.253)
niedziela, 17 maja 2009, 13:05
beznadziejne to co piszecie
RobinHood (195.117.31.228)
niedziela, 10 maja 2009, 22:14
Widzę, że muszę się jaśniej wyrażać, bo chyba nie zostałem dobrze zrozumiany a wręcz przeciwnie! :( Próbowałem trochę zdyskredytować działania/stanowiska pewnych osób, tzn. pomniejszyć ich działania, bo za np. burmistrzem lub dyrektorem stoi armia ludzi, która im pomaga lub wręcz za nich coś robi! I na nic i nikogo tu nie narzekam, w przeciwieństwie do innych. Jeśli chodzi o różnice w rządzeniu miastem teraz a 10 lat temu? Cóż...10 lat temu nie byliśmy w UE, więc i możliwości były mniejsze (o braku chęci nic nie mówię). Czy ktoś się orientuje ile osób siedziało nad tym, aby miasto dostało środki na remonty itp? Sadzę, że nie dokonał tego sam szef miasta, ale wielu ludzi - i chwała im za to! :-) Sprawa szkoły wygląda dość podobnie - proponuję się dowiedzieć, ile osób i kto czyniło starania, aby budynek i jego otoczenie wyglądały lepiej niż np. 10 lat temu! Elewacja budynku zagraża zdrowiu lub życiu osób, które są w pobliżu! :( A pisząc ON sugerowałem, że znam sytuację szkoły od lat. Ktoś jeszcze pamięta, że koło szkoły były 2 boiska (piasek) do piłki ręcznej, boisko do siatki, szczypiorniaka, że były tzw. opony, kosze do koszykówki, skocznia w dal czy też drążek? Wszystko wyparowało czy anihilacja? Zdanie mieszkańców Niwnic na temat kanalizacji itp? O ile wiem, co mieszkaniec to inne zdanie ;-> Do tego dodać teren kopalni, która naturalnie dzieli wieś a skutek jest widoczny gołym okiem/uchem. Płacz: ci mają internet a my nie, ci mają wodociąg a my nie, ci mają telefony a my nie - i tak bez końca! Brak zgody chociaż jednego mieszkańca na np. postawienie słupa lub rozkopanie terenu prywatnego powoduje, że jest to co jest! Telefony komórkowe mają prawie wszyscy, ale żeby zgodzić się na postawienie przekaźnika obok jego domu to już nie ma chętnych, co? To tak samo jakby chcieć mieć radio lub tv bez anteny! :( Może ktoś poda kwoty i rachunki, na co kopalnia wykłada kasę dla Niwnic? Czy krzewy wokół szkoły powodują, że zanika pamięć o syfie z przed lat i złych ludziach????
Mieszkaniec Powiatu (192.168.1.64)
środa, 06 maja 2009, 08:49
Niszczenie szkoły w Niwnicach? Na pewno. Ktoś tu ma nieświerze informacje. A remont, a powstanie kuchni w szkole i dzięki temu możliwość zjedzenia ciepłego obiadu w szkole przez dzieciaki? A nadanie małej, wiejskiej szkółce imienia J. Gielniaka - prestiż jakiego może doznać mało która wiejska szkoła. A oczyszczenie stawu przed szkołą? A krzewy i kwiaty przed szkołą? - wreszcie cośsię dzieje przed tym przez lata zaniedbanym przez dawną dyrekcję budynkiem. Ale jak ktoś woli tylko krytykować i widzi u wszystkich same wady to taki argumenty nic nie pomogą. A co do pracy władz miasta to również proszę zapoznać się z faktami bieżącymi bo wypisywanie bzdur takich jak np. "RobinHood" to tylko poniżanie siebie i ewidentna "ślepota" i zawiść.
????????? (83.26.208.2)
piątek, 01 maja 2009, 23:03
Panie Robinie nie ośmieszaj się pan. Aż żal czytać takie głupawe komentarze. Straszysz jakimiś pierdołami, opowiadasz bajki i wymyślasz dziwne historie. Nie pisz tylko po to, by zaistnieć. Chcesz się w taki sposób wypowiadać to pisz na PUDELKU albo bloga zakładaj i jazda.
ROBCIO (192.168.1.64)
czwartek, 30 kwietnia 2009, 12:48
Robin yntelygent?
do RobinHood (192.168.1.64)
poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 06:19
piszesz "Logic is magic !!!" - ale w twoim przypadku widać, że to nie znajduje potwierdzenia. cha cha cha
Gość (192.168.1.64)
poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 06:18
Robin....ty nawet nie wiesz co i jak w szkole w Niwnicach! Piszesz "po objęciu stołka przez pana dyra, szkoła zaczęła schodzić na psy (zniszczono wszystko wokół budynku) i proces ten trwa dalej..." - i tu widać twoją kompletną niewiedzę na tematy, na które się wypowiadasz. "Pan dyro" to był kiedyś, kilka lat temu. Teraz "na stołku" jest "pani dyro" i szkoła wygląda jak nowa! Idz i zobacz jakie piękne krzewy są dookoła, popatrz jak wszystko pięknieje z dnia na dzień. Poporzedni "dyro" może i nic niue robił, może i siał zniszczenie dookoła szkoły, ale teraz jest inaczej. A ty jak pojęcia nie wiesz to przynajmniej sięnie wypowiadaj i nie ośmieszaj się.
re: Robin Hood (83.26.166.222)
niedziela, 26 kwietnia 2009, 23:32
Jasne, masz rację. Najlepiej nic nie robić. Nikt nic nie robi, prawda? Burmistrz nie załatwia kasy na np remont ratusza, zakładanie wodociągów po wioskach, dyrekcja szkoły w Niwnicach wszystko dewastuje zamiast remontować, nie dyrekcja stoi za remontem szkoły lecz....np sprzątaczki a kopalnia nie wspiera szkoły i całych Niwnic no a radni siedzą i nic nie robią dla miasta i okolic. Chłopie puknij się w tą swoją głowę i przestań wreszcie na wszystko narzekać! Fajnie jest krytykować? Podoba się? Połaskotałeś swoje ego? Poczułeś się ważny w całej dyskusji? A teraz posłuchaj tego mądralo: powiedz mi szczerze: 1) Widzisz różnice w rządzeniu miastem teraz i np 10 lat temu, widzisz zmiany(np remonty ulic, ratusza,kamieniczek) w naszym mieście? Jesteś taki ślepy, czy może nie chcesz widzieć pozytywnych zmian? 2) Widziałeś szkołę w Niwnicach przed powiedzmy 7 laty? A widziałeś ją ostatnio? Zapytaj się jak to było wcześniej kogoś kto ma pojęcie o tym.Zapytaj jak tynk się sypał na głowy naszym dzieciom i jak na głowy kapało podczas deszczu.A wiesz przynajmniej kto jest tam teraz dyrektorem? Bo chyba nie masz o tym pojęcia nawet ale piszesz by pisać. Jest nią kobieta, a Ty piszesz w formie "on" - dyrektor. Gratuluję wiedzy pozwalającej na dyskusję. 3) Znasz zdanie mieszkańców o budowie kanalizacji do okolicznych wiosek? Czy może tak tylko piszesz by pisać i krytykować? Zapytaj się czy ktoś ma za złe władzom to, że ciągną kanalizację po wioskach. 4) Wiesz co sądzą mieszkańcy Niwnic o kopalni? Zapytaj się cwaniaku jeden najpierw a nie pisz "z tego co wiem, z tego co się dowiedziałem" - mieszkańcy Niwnic mają dzięki kopalni pracę i nie tylko, bo kopalnia sporo kasy wykłada na Niwnice. Ale skąd ty możesz to wiedzieć krytykancie jeden! . Piszesz, że każdy może zostać namierzony. Masz rację. Każdy powinien brać odpowiedzialność za to co pisze. Ale to co ty piszesz to jest paranoja! Nie masz zielonego pojęcia o tym o czym piszesz. Po co piszesz? Żeby tylko głośno było?Pomyśl wpierw!
RobinHood (195.117.31.228)
sobota, 25 kwietnia 2009, 17:49
Pamiętajcie, że wszystko co tu zostanie napisane może być użyte przeciwko Wam! Każdy kto się wypowiada nie jest anonimowy i może być namierzony z dokładnością do krzesła, na którym siedzi. Burmistrz, radni oraz inni pracownicy urzędu są funkcjonariuszami publicznymi, co oznacza, że przestępstwa przeciwko nim są ścinane z urzędu ;> A teraz z innej beczki: Balbina: sądzę, że adresatem skargi powinien być ktoś inny np. prokuratura i nie tylko. O ile wiem można tam złożyć doniesienie (anonimowo) o popełnieniu przestępstwa, o których pani pisze. Poza tym, problemy opałowe biedoty nie tylko są uciążliwe na wsi, ale także i w mieście!!! Nie wszystko, o ile wiem, należy do kompetencji szefa miasta. Poza tym, jest nr 997 gdzie można zgłosić przestępstwo lub próbę jego popełnienia itp itd. Niwnicczak: Czy aby na 100% jesteś z Niwnic, czy tylko chcesz spowodować, aby o tej wsi ta i kolejne władze zapomniały? Swoim zachowaniem, uważam, że nie pomagasz, ani burmistrzowi, ani radnym, ani nikomu innemu. Proponuję też nie przeceniać zasług kopalni...jest ona ważna dla regionu i sporej części mieszkańców wsi, ale ma też swój negatywny wpływ i to nie jeden. Co do szkoły, to o ile wiem, po objęciu stołka przez pana dyra, szkoła zaczęła schodzić na psy (zniszczono wszystko wokół budynku) i proces ten trwa dalej...ale mogę się mylić. Jeśli chodzi o remonty budynku szkoły, to proponuję się dowiedzieć komu jest on zawdzięczany, bo o ile mi wiadomo, to wkład dyrekcji jest tu najmniejszy, ale to drobiazg. Nawiązując to Zedd: Droga, wodociągi, ścieki, oświetlenie i parę innych rzeczy się wydarzyło w Niwnicach - sprawdziłem w internecie to i owo. Do tego chyba telefony, internet, PKP. Czyje to są sukcesy? Odpowiedź jest prosta. Ja nigdy nie byłem radnym, ale życzę powodzenia nowym radnym tej wsi oraz innych. Proponuję doświadczyć na własnej skórze, jak to jest być u władzy i ile można zrobić dla swojej kochanej miejscowości a przy okazji brać niebotycznie wysokie diety eot. Logic is magic !!!
Gość (83.26.164.90)
niedziela, 19 kwietnia 2009, 10:57
Wszystko ok, klub siłownia basen itd......ale nie dla pedał♦ów. Mało normalnych ludzi w okolicy? A jak będzie takie coś dla odmieńców to kto normalny tam przyjdzie?
Homo-niewiadomo (83.26.168.118)
sobota, 18 kwietnia 2009, 21:40
We Lwówku przydał by się jakiś z prawdziwego zdarzenia bardzo liberalny clubik lub dyskoteka dla ludzi innej orientacji i nie tylko. Zareklamować wtedy będą zjeżdżać się z okolicznych miast. Pomyślicie Lwówek to pewnie za mała dziura wcale nie dobre położenie sprawia że ludzie przyjeżdżaliby z Czech i Niemiec w clubie np.Sauny parowe i suche, dżakuzi, mały kryty basenik, kino, dyskoteka. Ale to tylko marzenia ściętej głowy. W okolicznych miejscowościach raczej nie ma takich lokali więc ściągało by tu wiele ludzi.
Zedd (83.26.168.118)
sobota, 18 kwietnia 2009, 21:26
W Niwnicach przez ostatnie parę lat trochę się zmieniło: zrobili nową nawierzchnie drogi powiatowej i reaktywacje pociągów osobowych. Jak na taką małą miejscowość to sporo. Tak po za tym kiedy Burmistrz odpowie na zadane pytania?????
Niwnicczak (83.26.175.15)
piątek, 17 kwietnia 2009, 23:46
Powinniśmy dyrekcję kopalni po nogach całować za to, że tyle kasy wykładają na nasze Niwnice. I ludzi, którym zależy na dobrej opinii o Niwnicach, tych co działają w Niwnicach(lecz nie tylko w samych Niwnicach)i na cel Niwnic także. A nie radnej-bezradnej, która nie potrafi docenić pracy innych, wręcz jest tylko przeszkodą. Wstyd niektórzy tej spokojnej wsi przynoszą! Hańba!
Niwnicczak (83.26.175.15)
piątek, 17 kwietnia 2009, 22:55
Frakutek ma trochę racji ale niestety nie do końca chyba zna sytuację. Hahaha...ta radna z Niwnic to przesada jest!! Czepia się wszystkiego co może - tylko by problem stworzyć komuś i w czymś co ktoś robi przeszkadzać a sama ma w poważaniu problemy(mówimy o poważnych problemach)mieszkańców swojej wioski i tych co na nią głosowali. Woli knuć i afery tworzyć, podburzać ludzi przeciw burmistrzowi, radnym, dyrekcji szkoły w Niwnicach i dyrekcji kopalni "Nowy Ląd". Jacy to oni wszyscy są źli i niedobrzy. Tylko ona chce dobrze dla mieszkańców Niwnic. Gdyby nie środki kopalni to w Niwnicach nic by nie było. Podobnie ze szkołą podstawową - obecna dyrekcja coś robi - remont za remontem. A gdzie wcześniejsi dyrektorzy byli(m. in pani radna)?Nie było pieniędzy? To skąd teraz nagle są? Dyrekcja szkoły przy współpracy z dyrekcją kopalni, i władzami Lwówka dokonuje małych cudów w Niwnicach z zapadniętą szkołą. Niestety są osoby, które stale przeszkadzają. :( Szkoda, bo przez takie zachowanie tracą tylko mieszkańcy i ich dzieci. Radna z tego co wiem jest także niezbyt przychylna decyzjom władz w innych sprawach, nie tylko dotyczących Niwnic. Zawsze widzi problemy tam gdzie ich nie ma. Każdy kto chce coś zrobić - chce źle, ona o tym wie. Niestety kobieta ta potrafi sprytnie omotać niektórych ludzi, że ci ślepo bez myślenia podążają za nią.Inni natomiast dla świętego spokoju przyznają jej rację-byleby tylko mieć ją z głowy, byleby już jej nie słyszeć i widzieć.To niestety odbywa się ze szkodą dla ogółu społeczeństwa lokalnego. A szkoda, bo Niwnice od zawsze były miłą wioską z miłymi mieszkańcami :)
Burmistrz (195.117.31.198)
piątek, 17 kwietnia 2009, 19:46
Czarni Lwówek trenują w określone dni i godziny ,pozostaly czas jest do dyspozycji mieszkańców,Druzyna Czarnych może korzystać na takich samych zasadach jak pozostalii,tym bardziej że reprezentuje miasto w rozgrywkach okregowych.Zapraszam na mecze.
mieszkaniec (83.26.158.180)
piątek, 17 kwietnia 2009, 17:04
Panie Burmistrzu pytam się Pana dla kogo zostało wybudowane boisko "orlika" kiedy by się nie poszło na to boisko to jest zajęte a to graja na nim strażacy a to jeszcze inne grupy zorganizowane takie jak regularne treningi zawodnikow klubu 'Carni", wydaję mi się, że czarni to do treningów msją przeznaczony stadion miejski na którym powinni trenować a nie eksploatować to boisko, niech czarni wynoszą się na stadion.
Frakutek (83.14.231.18)
czwartek, 16 kwietnia 2009, 18:40
"Balbino" kochana , macie w Niwnicach bardzo prężną panią radną.Zgłoś jej psi problem , to sprawę załatwi szybko.:)))))).Mam rację????
Balbina (83.26.135.145)
sobota, 11 kwietnia 2009, 21:53
Jak sądzicie? Czy Pan Burmistrz Miasta i GMINY zajmie się kiedyś nie tylko miastem ale i gminą (jak zresztą nakazuje jego tytuł)? Mieszkam niedaleko Lwówka (Niwnice) i bardzo ciekawi mnie czy kiedykolwiek ktoś zadba choćby częściowo o to, by na wsiach zaprzestano ogrzewania domów szmatami. Smród ten jest nie do zniesienia!!!! Kolejne problem to szamba i gnojówka wypompowywana do rzeki, wałęsające się rano, wieczorem, nocą w większości przypadków niezaszczepione psy. Osobiście nie mam nic przeciwko zwierzakom, ale jak puścić wcześnie rano dziecko do szkoły, gdy po drodze biega np. wilczur? Dlaczego Straż Miejska kontrolująca gospodarstwa interesuje się tylko tym, czy dom ma odpowiedniej wielkości i koloru tabliczkę z numerem domu, a nie interesuje się tym, co naprawdę jest ważne?! A takich problemów jest całe mnóstwo (wąskie drogi, zarośnięte, niewidoczne pobocza, itd..) Czy nie są to problemy, którymi warto się zainteresować? I jak np. podpisać się pod takim pytaniem i skierować je do Pana Burmistrza, wiedząc, że za takie pytanie winni wspomnianych wyżej czynów gotowi byliby człowieka pozbawić np. okien w domu. Dlatego też uważam, że wymaganie podpisywania pytań imieniem i nazwiskiem nie w każdym przypadku uzasadnione. Trochę już żyję na tym świecie i znam ludzi. Wydaje mi się, że problemy jeżeli są istotne, trzeba rozwiązywać bez względu na to, czy ktoś ma cywilną odwagę do tego by się pod nimi podpisać, czy też nie. W tym sęk, że nie imię i nazwisko czy cywilna odwaga stanowi o istocie rzeczy.
stała bywalczyni (83.26.167.9)
wtorek, 07 kwietnia 2009, 19:53
Wszytsko co tu piszecie to w dużej części prawda. Burmistrzowi można zawdzięczyć wiele, np. poprawę estetyki miasta, promowanie go (miasta partmerskie)... jednakżę jak już wspomniano... ZRÓBCIE COŚ ABY MŁODZIEŻ MOGŁA W NORMALNYCH WARUNKACH SPĘDZAĆ CZAS. Każdy widzi co rankiem można zobaczyć an ulicach miasta- wywalone kosze na śmieci i kolejne malunki na ścianach. Inną sprawą jest poruszony temat przyszłości młodizeży... Jestem tegoroczną maturzystką. mam problem ze zdecydowaniem się na jaki kierunek studiów powinnam iść. Zastanawiając się stwierdziłam, że niezależnie od tego jakiz awód wybiorę to we lwówku nie znajdę w nim pracy. A na uka po to, aby sie potem przekwalifikować jest bezsensowna. Rozumiem, że wszelkie decyzje nie są podejmowane tylko przez burmistrza, ale radnych gminy i powiatu. Pani i panowie- to Wy dysponujecie budżetem. Pomyślcie również o nas... młodych ludziach, którzy aby zarobić w tych cięzkich czasach na dom i na więcej niż jedno dziecko, muszą migrować do większych miast. Moje 'wypociny" to nie jakieś zarzuty. Tylko zwrócenie uwagi na pewien problem. Bo coż się stanie, jak większość młodych ludzi wyjedzie??? Jako rodowita lwówczanka mam pewien sentyment... i żal by było się z nim rozstawać. pozdrawiam.
SSS (192.168.1.64)
wtorek, 07 kwietnia 2009, 06:29
A co niektórzy bardziej nadają się do lekarza ostatniego kontaktu :D
do rafko (87.205.223.176)
poniedziałek, 06 kwietnia 2009, 20:38
żałosny jesteś gosciu - twoja nienawiść do Burmistrza cie zaślepia i pierdoły wypisujesz:((( ogarnij resztki swojego zdrowego rozsadku, pójdź do kościółka, wyspowiadaj się - wszak już Wielki Tydzień:))) pospaceruj po Lwówku w wolnym czasie światecznym i w przyszłym tygodniu opisz swoje spostrzeżenia:))) a jak nic nie zuważysz pozytywnego to znak, że czas udać się do lekarza pierwszego kontaktu!!!
rafko (87.96.85.108)
poniedziałek, 06 kwietnia 2009, 19:34
Niech tylko pan Burmistrz nie zapomina że Lwówek Śląski to nie tylko rynek i ulica na której mieszka to ok 16 km2 ale może to zbyt dużo do ogarnięcia.
mieszkaniec (83.26.172.16)
poniedziałek, 06 kwietnia 2009, 15:44
Panie Burmistrzu Pan to powinien Pamiętać przecież pracował Pan w U.M.i G. za tak zwanej komuny i w tych czasach istniały do dyspozycji miasta beczkowozy na wodę a teraz jesteście bezradni, jeżeli coś się stanie to to jak Pan chce rozwiązać problem wody w mieście, to jest karygodne żeby społeczeństwo kupowało wodę w sklepach a wy włodaże nie panujecie nad wszystkim, obowiązkiem władz miasta jest zapewnić podstawowe waruki egzystencji, widać, że nie umiecie i nie myślicie o tym, ciekawe o czym wy myślicie chyba tylko o imprezach. Pytam się po co istnieje obrona cywilna w powiecie niczym nie dysponująca, siedzi facet biurze i nic nie robi jak by się coś stało jakiś kataklizm to pewnie byśmy nie mieli z nikąd pomocy, jest to wszysko śmieszne a zarazem straszne. Należ się jednak spodziewać żę coś się kiedyś wydaży mamy wiele przykładów z różnych części świata i co wtedy ? pozostawiam to pod rozwagę i przemyślenie władzom Powiaty i Gminy i Miasta.
do samsunga (77.253.183.124)
niedziela, 05 kwietnia 2009, 12:07
masz racje - inwestycji jest u nas duzo, znacznie wiecej niz w okolicznych gminach. Problem drogi wojewodzkiej 297 do Boleslawca jest podnoszony przez gminy od lat. Niestety wladze wojewodzkie (wroclawskie) olewaja byłe jeleniogorskie - wystarczy powiedziec ze w zarzadzie wojewodztwa dolnoslaskiego na 5 osob zadna nie jest z jeleniogorskiego. Prosby, protesty czy inne sposoby ktorych uzywaja wladze Boleslawca , Lwowka i innych gmin koncza sie niczym. A bez tej drogi i 364 w strone Legnicy caly nasz powiat jest odciety od szybkiego dostepu do A4. Trzeba bedzie chyba blokady robic zeby pan marszalek raczyl cos zrobic z tymi drogami - bo jak widac grzeczne przekonywanie nic na razie nie daje!!!
Samsung (83.26.174.35)
sobota, 04 kwietnia 2009, 23:47
Co prawda to prawda we Lwówku nawet sporo remontów wymiana lamp i nowe chodniki koło policji i parku. Orlik i inne cuda na kiju. Reaktywacja linii kolejowej Zebrzydowa-Jelenia Góra. Oby tak dalej. Tylko tak jak wcześniej pisałem i inni ludzie ważniejsze są jednak zakłady bez tego nasz Lwóweczek bedzie senny tak jak teraz ma to miejsce. Główny problem to nasze 2 wojewódzkie drogi Jelenia Góra-Bolesławiec oraz Legnica-Gryfów wołają pomste do nieba zwłaszca ta 1-sza. Nic dodać nic ująć jesteśmy odcięci od normalnych dróg. Zupełnie jak w Bejrucie. Podstawą dla naszego miasteczka to: Zakłady i dobre drogi. Bez tego ani rusz. Swoją drogą gdzie będą zamieszczone odpowiedzi od Burmistrza?
Benadeta (94.254.218.14)
sobota, 04 kwietnia 2009, 19:52
Panie Burmistrzu.Dlaczego Pan zlikwidował w rynku kwietniki,które były ozdobą a zrobił Pan parking samochodowe pod oknami.Warkot samochodów i spaliny utrudniają życie pobliskim mieszkańcom.Inne miasta ruch uliczny usuwają z centrum miast a Pan zrobił odwrotnie.Nawierzchnia ulic i placu w rynku jest beznadziejna i pozostawia wiele do życzenia.Czekamy na naprawę ulic i placu w rynku.
do Kedata (87.205.178.82)
sobota, 04 kwietnia 2009, 15:04
Które to inwestycje nie są dla ludzi i dla miasta??? Budowa ORLIKA??? Remont przedszkola nr 2??? Remonty szkół??? Budowa kilkunastu dróg w ostatnim roku??? Budowa hali sportowej ktora sie zaczyna??? Budowa wodociagu w Niwnicach i Gradowku??? Nowe oświetlenia drogowe??? Monitoring miasta??? Remonty zabytkow: ratusz i mury obronne??? Jak nie jest to dla ludzi i miasta to dla kogo??? Zaslepiony jestes przyjacielu nienawiscia do obecnego szeryfa i przez to glupoty wypisujesz. Nie wspomne o srodkach unijnych - porownaj sobie jak nasza gmina wypada np. w stosunku do pozostalych gmin z naszego powiatu i starostwa. P.S. Urząd pracy podlega Staroście, ktory ustawowo odpowiada za walke z bezrobociem - napisz do niego i zapytaj go co robi w tej kwestii:)))
Kedat (83.26.154.117)
sobota, 04 kwietnia 2009, 10:01
Dlaczego pan panie Burmistrzu nic nie robi aby zatrzymać w naszym regionie młodzież. Ktoś kto konczy naukę i wraca do miejsca zamieszkania nie ma szans aby podjąc jakąs pracę. Wydaje się ,że może by było utworzyć nowe miejsca pracy. Chyba nelżało by starać się o większo dotatcje z Unii Europejskiej. Uważam, że w naszym powiecie gdyby nie zakłądy budżetowe to bezrobocie dochodziło by do przynajmniej do 50%. Nie wiem co się teraz robi w tym kierunku aby zwiększyć zatrudnienie w naszym powiecie. W Biurze pracy organizowane są szkolenia ale np na temat metody znalezienia spracy. Komu to potrzebne.Zamiast tego szkolenia na ktore napewno trzeba wyłożyć pieniądze zróbcie szkolenie spawaczy ,hydaulików, operactorów .Zawody potrzebne a nie jakie nauka wyszukiwania pracy. Pieniądz rzucone w błoto .Nie przyjży sie pan wszystkim swoim inwestycjom.Nic dla ludzi a i nie wiele dla miasta. Mam nadzieje,że będzie to pana ostatnia kadencja,że wkońcu siądzie ktoś nowy i zacznie coś robić.
XXX (83.26.206.199)
piątek, 27 marca 2009, 23:39
To nie byli inwestorzy od budowy wałów p. powodziowych. Zresztą w odległości ok. 100 m od koryta rzeki raczej wątpliwe byłoby ich obserwowanie terenu. To byli inwestorzy, którzy chcieli fabrykę otworzyć. No niestety...skończyło się tak jak się skończyło. Ale i tak pewnie wiesz lepiej więc co będę Ci tłumaczył. POZDR.
jajco (83.26.179.172)
piątek, 27 marca 2009, 21:30
wlasnie poczytalem o tych dwoch projektach unijnych na ktore nasza gmina dostala 1,4 mln PLN - bardzo ciekawe. no i gratulacje bo to chyba jedyne takie projekty unijne w powiecie lwoweckim!!!
??? (83.26.132.19)
piątek, 27 marca 2009, 21:05
1 414 312,00 PLN to kwota jaką Gmina otrzymała na dofinansowanie dwóch projektów(www.lwowekslaski.pl). Widac, że władza nie śpi. Gratulacje
Frakutek (83.14.231.18)
piątek, 27 marca 2009, 16:30
Do XXX. Kochany Iksie , to że burmistrz spaceruje sobie z obcymi ludźmi w okolicach Bobru , to o niczym nie świadczy. A jeżeli świadczy , to o tym ,że byli to zainteresowani ( być może ???) wzięciem udziału w przetargu na budowę wałów przeciwpowodziowych i mostu na Bobrze. Bo nie wiem czy Ci wiadomo , ale rozpoczynamy tę inwestycję , już chyba na dniach.:):)
do grega (83.26.175.106)
czwartek, 26 marca 2009, 17:18
niby dworzec PKS jest wlasnoscia PKP a reszta to drogi powiatowe - takze wal do starosty, a jesli chodzi o PKP to nie znajdziesz odpowiedzialnego!!!! PKP to panstwo w panstwie - kilkadziesiat spółek, nikt za nic nie odpowiada:(((
greg - pytanie do Burmistrza, Starosty itp. (83.16.154.69)
czwartek, 26 marca 2009, 08:29
To ja już zadam pytanie, myślę że redakcja przekaże p. Burmistrzowi - co z drogami a raczej z dziurami na nich, bo o budowie nowych dróg nie ma co raczej marzyć? Aleja Wojska Polskiego koło Szkoły nr 2, niby dworzecPKS , droga do Rakowic zwłaszcza koło przejazdu - sklep p.Fidorów, a później dalej w kierunku Kotlisk, na Boga połatajcie chociaż dziury i nie tłumaczcie że to droga gminna,powiatowa,marszałkowa czy tuskowa. To jest nasza Gmina!!! Wrażenie jest, że dziwaczne różne Zarządy Dróg jeszcze śpią jak misie . Jest to skandal!! Szlag człowieka trafia, jak nie macie asfaltu to połatajcie jakąś podsypką. Podobno jak wpadniesz w taką dziurę/codziennie są nowe/ to jeszcze niebiescy w białych brudnych czapkach dadzą Ci mandat za niedostosowanie prędkości wo panujących warunków jazdy-kpina!A wogóle to mam prośbę, przesyłajcie na adres redakcji zdjęcia tych wszystkich dziur to może decydenci uwierzą że jest horror.!!
XXX (83.26.170.127)
środa, 25 marca 2009, 23:18
Frakutku....sam na własne oczy widziałem jakiś rok temu jak nasz szeryf prowadza ewentualnych inwestorów po terenach leżących nad Bobrem. I nie gadaj mi że ktoś mi źle powiedział. Nie wiesz wszystkiego najlepiej, tak jak się to tobie wydaje. Kojarzysz fabrykę, która została otwarta w Nowogrodźcu? Chodzi o Toyotę? Części do tych aut miały być robione u nas. Chodziło tylko(taki był warunek inwestora) o kilkuletnie zwolnienie z podatków przy zatrudnieniu iluś-tam ludzi z okolicy. Władza nie wyraziła zgody - zachłanność nie popłaca i inwestor wybrał strefę ekonomiczną-wybrał Nowogrodziec. A co masz do powiedzenia w sprawie ART? Przemilczałeś temat.Wypowiedz się. Do końca miesiąca wyleci kolejne 50 osób. Co do marketów-to teren może być prywatny,lecz nie pisz bzdur,że właściciel może tam stawiać co chce.A plan zagospodarowania przestrzennego?Przecież to musi być zaakceptowane w gminie.Czyli szeryf ma nad tym pieczę.Musi być zgoda na przeznaczenie terenu pod działalność np:produkcyjną, - handlową czy handlowo-usługową.Nie wiedziałeś o tym? Dziwne, przecież ty wszystko wiesz.A może nie chciałeś o tym wiedzieć by nie przyznać koledze Samsungowi trochę racji? Sam osobiście głosowałem na obecnego szeryfa.Wiem, że jest lepiej niż za poprzedniego, ale niestety nie jest super.A mogłoby być.Trochę niech się bardziej postara nasz Szefu i będzie gitara.A wy nie róbcie z kolegi Samsunga pierwszego komucha czy mohera powiatu Lwóweckiego!!Ma trochę racji obiektywnie patrząc.Nie we wszystkim się zgadzam z nim, ale racji trochę trzeba mu przyznać.Więc przestańcie tylko ślepo negować to, co ktoś napisze i pomyślcie logicznie co można poradzić w takiej trudnej sytuacji.Pozdrawiam - XXX :)
do samsunga (83.26.133.166)
środa, 25 marca 2009, 18:55
jak ktoś ma inne zdanie niż ty to albo ma klapki na oczach albo jest komuchem - wstrząsająca teoria:))) a może ty masz klapki na oczach??? jak ci sie Burmistrz nie podoba to idz do Starosty lub Wicestarosty w sprawie pracy - w końcu to im podlega powiatowy urzad pracy i to oni odpowiadają za walkę z bezrobociem w powiecie - we Lwówku Śląskim też:) P.S. starostwo ma od groma własnych gruntów - niech uzbroi teren i zaproponuje jakiemus inwestorowi pod fabryke!!!
Frakutek (83.14.231.18)
środa, 25 marca 2009, 18:35
Samsungu! Nie jest tajemnicą ,że władza wyżywi się sama.We Lwówku , jak i wszędzie indziej w kraju do władz wybierani są ludzie przez społeczeństwo.Czyli przez nas.Za rok wybory.To już niedługo. Do XXX. Potrójny Iksie ,nie wiem skąd masz informacje na temat tych terenów zalewowych pod inwestycje, ale jakem Frakutek , to Ci powiem jedno,że ktoś Ci bzdur naopowiadał.Wydzielonym miejscem pod te rzeczy jest między innymi teren po Tartaku i okolice ( bodajże). Co do inwestorów, to sprawa się ma tak: Inwestor żeby inwestować w coś , to musi mieć dobry dostęp do szybkiej komunikacji. I to jest jednym z najważniejszych problemów Lwówka. Góry , na drogach dziury.Do autostrady i normalnych dróg daleko.Nikt nie będzie otwierał firmy w takim miejscu.Mając do wyboru pola pod Bolesławcem czy Lubaniem , tylko wariat by się pchał do nas.Położenie geograficzne miasta, stawia nas w pozycji przegranego na dzień dobry. Masz pretensje do budowanych marketów. Fakt rosną jak grzyby po deszczu. Racz zauważyć jedno.One powstają na PRYWATNYCH terenach, które zostały sprzedane przez właścicieli i nikomu nic do tego.Tak jest w przypadku nowej Biedronki , czy Lidla na miejscu słodowni.Ani nam ani naszej władzy nic do tego . Co niektórzy głośno wrzeszczą ,że hehe" walczyli" o Świętość Prywatnej Własności. I to jest jeden z przykładów tej świętości. Właściciel terenu robi z nim co chce. Masz przykład Netto. Był dworzec PKS i go nie ma .Są dwa przystanki autobusowe na kocich łbach i Toj-tojka wsród drzew.
Samsung (83.26.135.54)
środa, 25 marca 2009, 00:00
Nie wiedziałeś jak wybrnąć to odpisałeś -"Samsung jesteś żołnierzykiem z miodem w uszach...Uświadom to sobie"- a ty masz klapki na oczach i nie masz swojego zdania i tyle . Jesteś manipulowany przez władze. Bo ja w porównaniu do ciebie mam swoje zdanie i nikogo nie bronie ani nie krytykuje lecz szanuje czyjeś zdanie. Jesli się nie mozesz z moimi wypowiedziami pogodzić to już twój problem. Co do wypowiedzi pana XXX-to samo mam na myśli. W takim o to małym Lwóweczku budują u nas supermarkety które i tak bedą musiały w końcu paść. Lwówek to nie 100tyś miasto żeby tak o sobie stawiać sklep obok sklepu. Jeśli nie bedzie zakładów to i sklepy padnął logiczne. To jest niestety tragedia dla szarych Lwówczan bo władza zawsze miała dobrze i się nie martwi o tych z dołu.
XXX (83.26.157.99)
wtorek, 24 marca 2009, 23:12
Samsung ma trochę racji...niestety :( Miały być nowe miejsca pracy i nic...byli chętni inwestorzy...jak zobaczyli miejsce, które im zaproponowano pod działalność(nad Bobrem-tereny zalewowe) to zrezygnowali. A co z byłym tartakiem? I dlaczego na byłej słodowni będzie market a nie zakład pracy? Przecież to było idealne miejsce na produkcję - przy drodze wojewódzkiej, z własną stacją transformatorową, z własnym ujęciem wody pitnej, warsztatami mechanicznymi. A będzie LIDL :( Przykra to sprawa niestety. Nasze władze w kwestii nowego pracodawcy robią niewiele. Remonty- owszem, imprezy - ok. Tylko, że za to ludzie do garnka nic nie włożą i nie nakarmią dzieci. Potrzeba nowych miejsc pracy, pieniędzy ludzie potrzebują. W ART znów będą zwolnienia do końca miesiąca-następne 50 osób. To już w sumie około 200 osób z tego zakładu straci pracę. Co władze na to? Już nawet w Comforcie zwolnili sporą część załogi. Samsung ma trochę racji :(((((
do samsunga (195.117.31.48)
wtorek, 24 marca 2009, 22:41
Samsung jesteś żołnierzykiem z miodem w uszach...Uświadom to sobie
Samsung (83.26.135.54)
wtorek, 24 marca 2009, 22:27
Po 1-sze nie jestem od mocherów- PIS-u, PO i innych dziwnych partii gdzie raczej na nikogo nie oddałem głosu i nie oddam bo nie ma na kogo. DO FRAKUTEK: Gdybym nie znał słowa małomiasteczkowość to bym nie używał. We Lwówku miały byc inwestycje ale ktoś się na to nie zgodził. Powiem krótko sami jeteście żołnierzykami władzy Lwóweckiej. Bo nikt tak z szarych ludzi nie bronił by naszej władzy. Śmiechu Warte
Frakutek (83.14.231.18)
wtorek, 24 marca 2009, 17:43
Samsung! Czy ty w ogóle znasz znaczenie słowa" małomiasteczkowość"??I kto Ci obiecywał powstanie zakładów pracy??Chyba nie burmistrz ?I na koniec .Oczywiście ,że każdy może się tu wypowiadać jak chce, pod warunkiem ,że pisze mądrze. I ma świadomość tego , co umieszcza w sieci:)
do samsunga (83.26.160.150)
wtorek, 24 marca 2009, 17:25
Jak czytam twoje wypociny to upewniam sie w przekonaniu że jesteś żołnierzykiem pod krawatem partii wodza jarosława. Co tu dużo mówić - ciemnogród aż trzeszczy. Po drugie - rzeczywiscie każdy moze pisać co uważa - ale zalecane byłoby choć trochę obiektywizmu. Po trzecie - nie toleruję demagogii. A to co ty mistrzuniu wypisujesz to demagogia czystej wody - jakbym kurskiego słuchał!!! Jak już odszukasz w wikipedii wyraz "DEMAGOGIA" to napisz jakis komentarz - wierzę że stać cię chociaż na 20% obiektywizmu:)))
Samsung (83.26.172.3)
wtorek, 24 marca 2009, 12:56
Można powiedzieć jakieś remonty są. Tylko co z tego jak i tak wszyscy młodzi uciekają bo najwazniejszego nie ma Zakładów!!!!!!!!!!!!!!! A tyle miało ich powstać byli inwestorzy i nic!! Swoją drogą widze że ty bronisz za każdym razem naszego wodza. Nie tylko jak ja pisze ale wczesniej również broniłeś.Pewnie jesteś jego żołnierzykiem pod krawatem.Co tu dużo mówić komuna aż trzeszczy. Pamiętaj każdy tu może wypowiadać się jak chce.Troche tolerancji dla ludzi!!!
Samsung (83.26.172.3)
poniedziałek, 23 marca 2009, 22:33
Dla mnie to nie jest problem w koncu zawsze mozna imie i nazwisko zmienić. Pewnie większość ludzi tak postąpi. Dlatego według mnie te całe zamieszanie jest małomiasteczkowe.
do samsunga (195.117.31.48)
poniedziałek, 23 marca 2009, 22:04
ty samsung ,ty chyba dawno na mieście nie byłeś,nie gadaj że nasz wodzu nic nie robi,napewno wiecej sie dzieje niz za Hilarego,mamy dużo ładniejszy lwówek,trochę głupio by było odpisywać na każde nie zawsze mądre pytanie,także pomyśl troche za nim coś głupiego napiszesz.
do samsunga (83.26.167.244)
poniedziałek, 23 marca 2009, 17:41
Debata publiczna ma to do siebie, że powinna być przejrzysta i nie ma w niej miejsca na anonimowość - osoba publiczna jaką jest Burmistrz nie może mieć żadnych sekretów - wystarczy poczytać coroczne zeznanie majatkowe gdzie jest wszystko. Więc nie dziwi mnie że redakcja portalu wprowadziła takie zasady w dyskusji - ktoś kto chce powaznie rozmawiać o problemach naszego miasta powinien mieć choć trochę odwagi osobistej by swoje pytanie podpisać nazwiskiem. Jeżeli jesteś internetowym napinaczem i wstydzisz się swojego nazwiska to już Twój problem!!!
Samsung (83.26.171.163)
niedziela, 22 marca 2009, 19:26
Ogólnie to mnie śmiech bierze parodia naszego Wodza. Na portalu Złotoryjskim non stop ludzie zadają pytania i mają odpowiedź za kilka godzin nie musza się podpisywać. A u nas to takie małomiasteczkowe. Czas zmienić Burmistrza w końcu 2 kadencje siedzi a tak naprawde to nic nie zrobił dla Lwówka ma gdzieś budowę zakładów.
Misiaczek (87.96.121.134)
niedziela, 22 marca 2009, 16:14
Może pan burmistrz powinien dostać wszystkie pytania podpisane nazwiskiem? Niech sam zdecyduje, na które chce odpowiedzieć - wybór świadczyłby o nim na równi z treścią odpowiedzi...
do obserwatora (83.26.204.63)
niedziela, 22 marca 2009, 08:27
jak sie wstydzisz swojego nazwiska i brak ci cywilnej odwagi to sie podpisuj np. jacek kurski albo jarek kaczynski - na jedno wyjdzie:)))
obserwator (195.117.31.198)
sobota, 21 marca 2009, 21:35
Pan burmistrz boi się pytań anonimowych? -parodia.
babusz (217.96.102.232)
sobota, 21 marca 2009, 17:21
Bardzo mnie ciekawi w jaki sposób będziecie selekcjonować czyt. cenzurować pytania do P. burmistrza? Niewygodnych pytań po prostu nie przekażecie?
hagi (195.117.31.2)
sobota, 21 marca 2009, 15:19
Dobre!
Frakutek (83.14.231.18)
sobota, 21 marca 2009, 14:58
I bardzo dobrze.Popieram :):)
Komentarz:
  Pozostało znaków
   
 

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE

MENU

BAZA FIRM

OGŁOSZENIA

POLECAMY

jelonka
telewizja łużyce, łużyce
wałbrzych, wałbrzych,info,
lubań
Urząd Miasta i Gminy Lwówek Śląski
Wleń
nowiny jeleniogórskie, nj24
dolnoślązacy, dolny śląsk, lato agat
gryfów, gryfów śląski, portal gryfow
Bolesławiec, bolesławiec.net,

KURSY WALUT

Waluta Kupno Sprzedaż
1 EUR 4,0524 4,1342
1 USD 3,3396 3,4070
1 CAD 3,2459 3,3115
1 AUD 2,8352 2,8924
1 GBP 4,8956 4,9946
1 CHF 2,9271 2,9863
1 CZK 0,1569 0,1601
100 HUF 1,4537 1,4831

APTEKI W MIEŚCIE

"Apteka Ław Chlebowych"
ul. Wolności 21
tel. 075-782-22-02
"Apteka w Rynku"
ul. Wolności 19
tel. 075-647-85-84
"Pod białym Krukiem"
Słowackiego 1
tel./fax 075/643 68 67

OSTATNIE KOMENTARZE

Do: Haxi0r xD (83.14.231.88) proponuje ci postudiować trochę "Językoznaswto"... (wolny)

Buduje sie w całej Polsce. To znaczy że tak ma być? Czy raczej chodzi o zbici... (Gość)

Ze swoimi kwalifikacjami, to może on jedynie kontrolować bilety w autobusach M... (Kanarem go zrobić)

LKS!!!!!!!!!!!!! (Lwówczanin)

A jakie pojęcie o pracy ma ten pampers czyt.zięć pana starosty.ha,ha,ha bezcz... (Józio)

POGODA

W godzinach: 08-14
Temperatura: 18 °C
Ciśnienie: 0 hPa powiat
Wiatr: 7 km/h lwowecki
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
lwowekslaski

W godzinach: 07-13
Temperatura: 8 °C
Ciśnienie: 1 hPa powiat
Wiatr: 5 km/h lwowecki
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
lwowekslaski

Dziś | Jutro | Pojutrze

TEMAT TYGODNIA

Lwówecki Festiwal Smaków i tradycji Regionalnych, lwówek śląski, browar lwówek śląski, piwo, marek jakubiak, browar

Lwówecki Festiwal Smaków i tradycji Regionalnych ZAPRASZAMY VIDEO

czwartek, 14:32
Marcin Kaszuba

Ponad 20 regionalnych browarów z Polski, Czech i Niemiec przejdzie w piątek do Lwówka Śląskiego, aby promować regionalne trunki. Lwówecki Festiwal Smaków i Tradycji Regionalnych połączony będzie z biesiadą piwną i pokazami sposobów na domowe warzenie piwa. Zapraszamy w już w piątek o godzinie 18 na stadion miejski w Lwówku Śląskim. Impreza potrwa do soboty włącznie...

TURYSTYKA I REGION WCZORAJ

zabytki lwówka śląskiego, zabytki, historia lwówka śląskiego, browar w wlówku śląskim, baszta bolesławiecka, baszta lubańska, zabytek, kościół, lwówek śląski

Fortyfikacje miejskie

niedziela, 18:11
Marcin Kaszuba

Należą do najciekawszych tego typu na Dolnym Śląsku. Tworzą wyjątkowo bogate założenie o dwóch obwodach obronnych. Zachowały się stosunkowo dobrze i dają przegląd urządzeń warownych z różnych okresów ich rozwoju. Starszy, wewnętrzny pierścień obwarowań zachował mury z niewielkimi szczerbami, jeśli nie liczyć znacznych wyburzeń odcinka północno-wschodniego. Z trzech poprzednio istniejących, zachowały się tylko dwa długie odcinki...

KRONIKA POLICYJNA

policja, lwówek śląski, policja, marek madeksza, powiat lwówecki, wleń, gryfów śląski,

"Nie masz prawka - nie jedź"

niedziela, 10:56
Marcin Kaszuba

14 maja 2010 roku w godzinach porannych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wspólnie z dzielnicowymi i policjantami prewencji na terenie całego powiatu lwóweckiego i Lwówka Śląskiego przeprowadzą działania prewencyjne pod kryptonimem „Nie masz prawka – nie jedź”....

PRAWNIK RADZI

dziecko, porady prawne, prawnik radzi, porada,

Komu przysługuje opieka nad dzieckiem?

niedziela, 18:17
Marcin Kaszuba

W sprawie mojego brata toczy się postępowanie o pozbawienie władzy rodzicielskiej nad jego dzieckiem. Żona brata jest poważnie chora i w związku z tym często przebywa w szpitalu. W razie pozbawienia władzy sąd zobowiązany będzie do ustanowienia opieki. Czy jako ciotka mogę zostać opiekunem dziecka? Nigdy nie miałam własnych dzieci, nie mam także doświadczenia pedagogicznego. Czy to będzie przeszkodą....

FOTOGRAFIA

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać elektroniczne biuletyny
naszego serwisu - podaj nam swój adres e-mail:
Projekt i wykonanie: Unique Design