lwówek śląski

POZDROWIENIA SMS

Przekaż pozdrowienia i spraw radość bliskiej osobie!
Kliknij w link poniżej.

AKTUALNOŚCI

Jeszcze postoi - VIDEO

piątek, 29 stycznia 2010, 21:37
Marcin Kaszuba
ratusz w lwówku śląskim, ratusz, burmistrz, ludwik kaziów, inwestycje, ratusz, lwówecki ratusz,

Cztery miliony złotych, siedem lat trwający remont i ratusz w Lwówku Śląskim zachwyca. Renowację przeprowadzono starannie, od fundamentów po kopułę na wieży. Na dzień dzisiejszy remont ratusza został zakończony. Czy jest szansa, aby reaktywacji doczekała się restauracja Rycerska? Co było najtrudniejsze w pracach remontowych? Dlaczego ratusz ma krzywe tynki? Wszystkie odpowiedzi poznamy w materiale VIDEO przygotowanym przez Telewizję Łużyce.

 

KLIKNIJ NA BANER I ZOBACZ VIDEO

KOMENTARZE

Rus (87.105.67.7)
poniedziałek, 24 maja 2010, 21:29
Do Frakutek: "Niekoniecznie. U mnie w bloku wszyscy mają internet radiowy i ze wszystkich kompów idzie ten sam nr IP." Wyjaśniam, że taka możliwość jest niemożliwa, ale to tak na marginesie.
fff (83.10.71.190)
sobota, 20 marca 2010, 23:33
po wypowiedziach prometeusza widać ,że jest to zkompleksiony lwówecki urzędnik
taa... (83.26.172.90)
sobota, 06 marca 2010, 12:30
do gilmour (83.26.205.254). Hahaha!!! Nikt poza Tobą nie wysnuł takiej teorii. Byłem już Arkiem, oficerem SB, a teraz byłym Burmistrzem. Nieźle:))))))) Cóż, na podstawie Twojego postu zauważam że jesteś durniem!!!
Frakutek (83.14.231.18)
sobota, 06 marca 2010, 09:08
Niekoniecznie. U mnie w bloku wszyscy mają internet radiowy i ze wszystkich kompów idzie ten sam nr IP.
gilmour (83.26.205.254)
sobota, 06 marca 2010, 01:10
nie wiem, czy ktoś już to zauważył ale wydaje mi się, że "taa..." i p. H. Modelski to jedna i ta sama oboba
www (87.96.36.92)
środa, 10 lutego 2010, 22:39
Panie Modelski ale jest Pan zgoszkniały, nic się Panu nie podoba tylko krytyka!!!!! Gdzie była ta krytyka za Pana rządów??? Teraz weź się pan do roboty bo krytykować najłatwiej, nie pamiętam aby zrobił pan coś dobrego dla wizerunku miasta ja był Pan u władzy!!!
Prometeusz (83.26.157.186)
niedziela, 07 lutego 2010, 14:02
Pana Hilarego tzw lewica prześladuje i w nocy.To obsesja i wszystko będzie zwalał na lewicę.Żenada!!!
Frakutek (83.14.231.18)
niedziela, 07 lutego 2010, 11:27
Miłego szusowania :). A tak nawiasem , to czy mógłby Pan wyjaśnić co miałoby znaczyć stwierdzenie , że "Utwierdzam sie w przekonaniu, że cześć adwersarzy po prostu uwierzyła w pewien obraz, który pracowicie wypracowywało środowisko dawnej lewicy dyskredytując prawicę. Szkoda tylko, że są to konfabulacje." Prawica sama się zdyskredytowała i nie potrzeba było do tego lewicy.Co do tłumaczenia się z nieobecności na sesjach tekstem cyt:"Ktoś pisze też o moich nieobecnościach na sesjach Rady, kiedy byłem radnym.Sądzę,że były one usprawiedliwione. Poza tym był to początek "nowego rozdania" i przesadne moje angażowanie się byłoby odczytane jak pieklenie się frustrata." jest niepoważne , ponieważ Ustawa o Samorządach wyraźnie określa obowiązki radnego , zresztą on sam składa przyrzeczenie i skoro obejmuje tę funkcję , to sobie zdaje sprawę z tego co go czeka.Panu nie muszę tego tłumaczyć. Dlaczego Burmistrz nie wytykał Pańskich dokonań? A po co ? Co by to dało? Chciałby Pan tego?On został Burmistrzem.Pan radnym.Powinniście współpracować.Pan się jednak nie kwapił.Więc po co Pan się brał do kandydowania ? Może pański kontrkandydat coś by zrobił dla gminy ? A tak pozostał niesmak i wiele pytań , których na tym portalu nie zadam.Z grzeczności. Zresztą sam Pan podjął dyskusję i z tematu o Ratuszu zrobił Pan dywagację na temat swoich dokonań.Musi się Pan liczyć z krytyką. I niepoważnym jest sugerowanie ,że tu się wypowiadają internauci , którzy w latach 90 bawili się w piaskownicy.Część na pewno.:)
Hilary modelski (83.26.168.51)
niedziela, 07 lutego 2010, 09:11
Mówiłem już, że na wszystkie pytania potrafię odpowiedzieć. Nie mnożyłem przez inflację długu (2 mln) z tego samego powodu, z którego nie mnożyłem dotacji na kanalizację ( 11mln). Po prostu po roku 2000 nie było już hiperinflacji i podawanie wymienionych kwot nie deformuje już tak informacji jak kwoty z dekady 1990-2000.(inflacja przeszło 500%). Co do wspomnianego długu operacyjnego, to warto by zestawić go z tzw. należnościami Gminy na koniec 2002 r. Tylko bilans tych dwóch kwot daje nadwyżkę budżetową bądź deficyt do pokrycia z bieżących wydatków. Nie wątpię, że wyszedł deficyt, ale zważywszy należności i przygotowaną dotację to myślę, że sytuacja finansowaGminy była całkiem niezła w porównaniu z innymi gminami i nie sadzę, żeby to był temat do sporów. Ktoś proponuje mi konfrontację z obecnym Burmistrzem na spotkaniu. Czyżby ten ktoś reprezentował burmistrza?. Konfrontowałem się z Panem Burmistrzem wiele razy publicznie jak byłem radnym ( a On byl Burmistrzem) Jakoś nie zarzucał mi tych wszystkich win, które tu panowie formułują. Utwierdzam sie w przekonaniu, że cześć adwersarzy po prostu uwierzyła w pewien obraz, który pracowicie wypracowywało środowisko dawnej lewicy dyskredytując prawicę. Szkoda tylko, że są to konfabulacje. Szczytem jest twierdzenie, że ja rozbiłem prawicę wyznaczając dwóch kandydatów prawicy na burmistrza. Przeciwko sobie? Tak? Na takie dictum pozostaje mi tylko wyjechać na narty. Żegnam.
do H. Modelskiego (77.255.82.4)
sobota, 06 lutego 2010, 22:41
zaczyna Pan lawirowac w swoich wywodach - do niczego dobrego to nie prowadzi:))) Niech sie Pan nie kompromituje - szkoda nazwiskiem szastac na stare lata!!!
H. Modelski (83.26.174.171)
sobota, 06 lutego 2010, 21:19
Jednak chyba mam do czynienia z młodymi przeciwnikami, ktorzy nie mogą pamięta ć lat 90 tych.Ktore dachy? Niech się pan przejdzie ulicami Partyzantów, Jana Pawła II i zadrze głowę. Widoczne są tam jeszcze ślady remontów. Dachów na blokach nie widać, ale zapewniam pana, że były remontowane.A może myśli też pan, że ocieplenie bioków na rogu Jana Pawła II i Sikorskiego zrobiły krasnoludki?, Może też tak myśli pan o srednim ciśnieniu gazu, które wprowadzono do miasta( odrębna sieć) co umożliwiło wymianę kotłowni na gazowe?Od razu uprzedzę ewentualne uwagi. Ściśle mowiąc wspomniane prace wykonywał Zakład budżetowy Gosp.Komunalnej. Ale to tak jest. Burmistrzowie osobiście nie kleją papy. Burmistrzowie zatrudniają odpowiednich ludzi i stwarzają odpowiednie warunki.Zapewniam pana , że na wszystko mam odpowiedź, lub usprawiedliwienie. Tak starałem się pracować. Im więcej będą mnie pytać tym więcej mi stworzą okazji do odpowiedzi. Później oczywiście krytycy powiedzą, że się chwalę. Otóż nie chce mi się już pisać.Nie mam też czasu, bo jest sezon narciarski. Piszę, bo chodzi nie tylko o mnie ale i o wielu moich współpracowników, także radnych, także urzędników, którzy przyzwoicie i z oddaniem pracowali. Np.dyrektor ZBGKiM Pan Malczewski, czy dyrektor Biliński z OSiR-u, czy Pan Zakaszewski, ktory wprowadzal mnie w arkana administracji. Ktoś pisze też o moich nieobecnościach na sesjach Rady, kiedy byłem radnym.Sądzę,że były one usprawiedliwione. Poza tym był to początek "nowego rozdania" i przesadne moje angażowanie się byłoby odczytane jak pieklenie się frustrata. Jest to kwestia taktu. W sprawach, które uważałem za ważne, potrafiłem jednak być stanowczy. Statystyka i frekwencja to argumenty niezwykle "formalne" i powierzchowne. Znałem takich radnych, którym powinno się płacić za to, że by na sesje nie przychodzili.
Prometeusz (83.26.135.30)
sobota, 06 lutego 2010, 20:30
...bo o kasę chodzi...
Prometeusz (83.26.135.30)
sobota, 06 lutego 2010, 20:30
...bo o kasę chodzi...
Frakutek (83.14.231.18)
sobota, 06 lutego 2010, 20:15
Panie były Burmistrzu. Raczył Pan napisać , cyt: " I na koniec przyznam się wszystkim piszącym do pewnej sprawy. Uważam mianowicie, że jak ktoś chce pracować w samorządach ( mówię o stanowiskach z wyboru) to powinien wiedzieć po co tam idzie. Winien mieć przemyślenia i własną wizję przyszlości "swojej" gminy, miasta czy jakiegoś innego oszaru działania. To go moralnie upoważnia do kandydowania na te zaszczytne stanowiska". Jak się to ma do faktu , iż w poprzedniej kadencji raczył był Pan wskoczyć w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej i tego ,że pańskie zaangażowanie jako radnego było bardziej niż nikłe , co widoczne było chociażby z pańskich nieobecności na sesjach ?
Prometeusz (83.26.135.30)
sobota, 06 lutego 2010, 20:12
do taa... Ładnie napisałeś ale widać,że słoma Ci nie tylko z butów wyłazi....
H. Modelski (83.26.166.249)
sobota, 06 lutego 2010, 19:28
Przepraszam, poprzedni post był skiewrowany do "Gościa". I jeszcze co do PRL-u. Zgadzam się z Panem, że kapitalizm tak samo wychodzi "specjalistom" jak socjalizm. Wyjaśnić to można w ten sposób, że są to ci sami specjaliści, bo skąd mogliby wziąć się nowi? I na koniec przyznam się wszystkim piszącym do pewnej sprawy. Uważam mianowicie, że jak ktoś chce pracować w samorządach ( mówię o stanowiskach z wyboru) to powinien wiedzieć po co tam idzie. Winien mieć przemyślenia i własną wizję przyszlości "swojej" gminy, miasta czy jakiegoś innego oszaru działania. To go moralnie upoważnia do kandydowania na te zaszczytne stanowiska. Ja się nie pchałem na stanowisko burmistrza, ale jak były trudności z wytypowaniem kolejnego kandydata to się zgodziłem. Mój program musiał być podobny do większości programów gminnych, ale moją osobistą ambicją było podnieść techniczny poziom wykonawstwa infrastruktury komunalnej. Stąd osobiście nadzorowałem budowę pierwszej chyba w województwie ulicy z nawierzchnią kostkową (ul. Krawczyńskiego) Ma ona juz z17 lat i jest nadal niezła. Stąd oczyszczalnia jest nowoczesna i trwała (stal nierdzewna, aluminium, plastik) Nie byłem w stanie wszystkiego pilnować, ale chciałem stworzyć standardy. Żebypóźniej głupio było robić gorzej. Czy ktoś pamięta, że na ul. Sieńkiewicza odbudowaliśmy kanalizację burzową, bo w środku miasta w czasie ulewy tworzyło się jezioro. Czy ktoś zrozumie dlaczego na ul 10-Dywizji było 37 (słownie trzydzieści siedem) placków asfaltu bez sensu kładzionego na bruk przy okazji każdej awarii sieci podziemnej?( bruk wyrzucano do rowu). Czy ktoś wie, że w jesieni 91 r, jak zaczęły padać deszcze to miałem dziennie 15 interwencji(dziurawe dachy). Po paru latach tych interwencji było tylko 1 miesięcznie.To tylko przykłady.Czy mi się ten plan udał? W pewnym stopniu tylko. Chodzi mi o to, że burmistrz powinien mieć wizję. Cóż kiedy dzisiaj widzę, że dzisiaj ważna jest nie wizja a telewizja. Pozdrawiam Pana.
i raz jeszcze (83.26.205.159)
sobota, 06 lutego 2010, 19:20
Co roku burmistrz organizuje konferencję z mieszkańcami - co roku przed wyborami, ale Pan na niej nigdy nie był. Czy moze Pan przyjść na takie spotkanie na malą konfrontację i powiedzieć mieszkańcom jak było naprawdę? Będzie można porównać "za" i "przeciw"
KILKAPYTAŃ (83.26.205.159)
sobota, 06 lutego 2010, 19:17
1. Które to dziesiątki dachów Pan wyremontował? 2. Przecież nie został wybrany Pan burmistrzem w wyborach bezpośrednich - wybrała Pana Rada Gminy bo jak pamiętamy dawniej wybory pan przegrał, ale Rada pana wybrała burmistrzem - niech będzie takie czasy były 3. Zostawił Pan w biuru dla swojego następny niezapłacone faktury na około 2 miliony złotych. 3. Ubolewa Pan nad podziałami naszej lokalnej prawi i jej rozpadem, ale to Pan stał wiele lat na jej czele (AWS0 to Pan doprowadził do tych podziałów, to Pan wystawił ze swojego ugrupowania trzech kandydatów na...burmistrza. Gdzie tu logika?
H. Modelski (83.26.166.249)
sobota, 06 lutego 2010, 18:53
Nie wiem dlaczego dopatruje sie Pan u mnie zdenerwowania. Ja po prostu cierpliwie odpowiadam na zarzuty, które są zupelnie albo prawie zupełnie bezpodstawne. To raczej moi adwersarze pozwalają sobie na uwagi o większym ładunku emocjonalnym. Nie od dzisiaj docierają do mnie różne dziwne opinie o inwestycjach którymi sie zajmowałem albo o długach które rzekomo zostawiłem. Weźmy na przykład wysypisko. Cały obiekt ma 9 ha. Pod wysypisko wykorzystywana jest kwatera o pow. 1,5 ha. Jeżeli dodać do tego kompostownię, budynek techniczo-socjalno-biurowy i tereny komunikacyjne to i tak pozostaje jeszcze parę hektarów na instalowanie tam różnych urzadzeń w zależności od potrzeb. Za moich czasów nie było konieczności ich budowania, ale je przewidzieliśmy - stąd większy teren. Fundusz PHARE CBC, który w całości sfinansował tą inwestycję nigdy by nie dał grosza (Euro) gdyby nie odpowiadała przepisom, zwłaszcza, że była kontestowana przez "ekologów" i powtórnie dokładnie sprawdzana przez krajowych i brukselskich specjalistów. Jeżeli jeszcze później weszły przepisy, których nie było za mnie to wybaczy Pan, ale wybraliście sobie wtedy już innego burmistrza, co jest naturalne, tylko nie do mnie pretensje. Aha, wysypisko zostało nagrodzone kwotą 300 tys. zł. Jeżeli któryś z moich adwesarzy pisze, że ja" tylko podpisywałem papierki" to znaczy, że uważa, że burmistrz powinien sam wypełniać tabelki we wniosku o fundusze a 40 urzędników w tym czasie powinno pić kawę. A może ja w tym czasie kontaktowałem się z dyrektorem Langhswerthem z głownej siedziby Simensa z Monachium (dzielnica Neuperlach),żeby powstrzymać go od wyburzenia budynków po" Elwro" w Płakowicach i wspólnego poszukiwania inwestora, co się zresztą udało. Tą uwagę robię już nie do Pana, tylko do wspomnianego wyżej adwersarza. Tak wlaśnie rozumiałem rolę burmistrza w dużej Gminie w czasie, kiedy z hukiem waliły się prawie eszystkie zakłady pracy. Czy to co napisałem jest nerwowe? Nie sadzę.
taa... (83.26.169.188)
sobota, 06 lutego 2010, 18:29
Do Prometeusz (83.26.162.194). Nie wątpię że wiesz. Ciężko od prostaków wymagać aby zauważyli i wyciągalnęli odpowiednie wnioski ze swoich zachowań. Nie można mieć o to do was pretensji, bo taką po prostu macie naturę. Niestey Przyroda wyposażyła cię w wystarczającą ilość rozumu aby móc posługiwać się (w technicznym tego słowa znaczeniu) komputerem. Jednak błędem, moim zdaniem, było umieszczenie go (namiastki rozumu) nieopodal centrum kloacznego twojego ciała.
Prometeusz (83.26.162.194)
sobota, 06 lutego 2010, 17:21
Do taa...Twoje wywody nadają się tylko do przedszkola.Tam znajdziesz wiernych słuchaczy.Ja wiem co piszę.
taa... (83.26.169.115)
sobota, 06 lutego 2010, 14:10
Do Prometeusz (83.26.178.37). Jeszcze nie napisałeś nic wartego uwagi. Twoje teksty są denne. A skoro nie stać cię (celowo z małej litery) na kulturalną wymianę poglądów to się zamknij i nie pokazuj więcej swojego prostactwa.
Prometeusz (83.26.178.37)
sobota, 06 lutego 2010, 12:40
Gośćiu,z tym człowiekiem nie dyskutuje się,najwyżej potakuje!
Gość (192.168.1.43)
sobota, 06 lutego 2010, 09:31
Panie Modelski, mam do Pana duży szacunek za to, czego Pan dokonał za swojego panowania nad naszym miastem. Zwróciłem tylko uwagę, iż ze względu na brak w utworzonym przez Pana wysypisku, sortowni, Lwówek musi teraz płacić ogromne kary. A Pan strasznie się zdenerwował, że ktoś śmiał wytknąć Panu błąd. Dużo, na prawdę dużo Pan zrobił, jak już mówiłem szacunek się należy z mojej strony dla Pana, ale czy chełpienie się tym tak na forum? Rzucanie się na każdą osobę, która zwróci Panu uwagę czy ma zastrzeżenia, wątpliwości? Takim zachowaniem nie zyskuje się szacunku u ludzi, a wręcz go się traci. Drwienie, że metra i podziemnego parkingu Pan nie wybudował? Widzi Pan, może kto inny by to zrobił. Szydzić każdy potrafi. Wiadomo, że porażka(rozstanie się z fotelem burmistrza) musiała boleć, ale nie musi Pan przez to wszystkich ludzi, którzy mają inne odmienne zdanie od Pańskiego, krytykować i z nich szydzić. Widać niestety teraz bardzo wyraźnie, że nie potrafi Pan przyjmować nawet najdelikatniejszych słów krytyki. A szkoda, bo w małych ilościach, krytyka bywa bardzo mobilizująca. Mimo wszystko jeszcze trochę szacunku dla Pana posiadam za to, że Pan postawił nam tą oczyszczalnię i wysypisko, bo jakie jest, takie jest, ale jest. A nowe trzeba będzie znaleźć gdzie indziej. Podobno tereny Lubomierza są w planach. Pozdrawiam.
Frakutek (83.14.231.18)
piątek, 05 lutego 2010, 18:55
Przepraszam. W poprzednim poście zapomniałem się podpisać.:)
Gość (83.14.231.18)
piątek, 05 lutego 2010, 18:54
Do P. Modelskiego. Napisał Pan " W końcu to specjaliści wybudowali PRL. I co?" .A to ,że jeszcze więksi specjaliści wybudowali nam hehe ... " demokrację" i swoisty polski "kapitalizm".Całą tą III RP.I co ??
Do H. Modelskiego (78.8.235.64)
piątek, 05 lutego 2010, 15:42
Z 2 mln długów za prace przy ratuszu zrobił pan 1,5 ml. Do tego jakos teraz nie chciał pan tego pomnożyć razy inflację. Czemu? Doskonale wiemy. Skoro kase zapłaciła nastepna ekipa to im sie należy podziekowanie, a nie panu.
H. Modelski (83.26.166.83)
piątek, 05 lutego 2010, 10:33
Jeszcze czuję się zobowiązany stanąć w obronie jednego z zabierających tu głos, którego inni usiłują wyśmiać, jak i zresztą ironizować na temat "ekspertów" (bez formalnego wykształcenia). Otóż Lwówek jest miastem dość ubogim w fachowców ( zobaczmy ilu jest dyrektorów większych firm, czy choćby banków ze Lwówka? Chyba jeden) Zwróćmy uwagę jak trudno jest znależć kandydata na burmistrza, który nie budziłby zastrzeżeń ( ze mną włącznie zresztą). Tym bardziej należy cenić pasjonatów i miłośników naszego miasta (i Gminy też). Pamiętam np. Pana Witkowskiego z Włodzic wydającego gazetkę wiejską, czy sołtysa z Brunowa, który głównie przyczynił się do powstania chodnika w tej wsi także Pana Gutkę, który uparcie walczył o każdy zabytkowy detal na starych cmentarzach, czy innych zabytkach na terenie Gminy. Tacy ludzie nie zawsze są wygodni, angażują władzę w swoje, często wąsko widziane sprawy i wybijają z toku niekiedy poważnych zajęć. Są oni jednak niezwykle cenni dla wspólnoty i władza powinna umieć z ich pasji skorzystać i ich pasję konstruktywnie wykorzystać. Władza w końcu nie musi mieć wygodnie. Do tzw. ekspertów mam stosunek od dawna ostrożny. Mogę podać przykłady takich budów i budowli stworzonych przez ekspertów, które straszą i są zaprzeczeniem jakielkowiek fachowości. W końcu to specjaliści wybudowali PRL. I co?
H. Modelski (83.26.205.199)
piątek, 05 lutego 2010, 10:02
Jeżeli dyskutant pisze o oczyszczalni, że "może powstała" i o remontach "może robiono" to gdzie płyną ścieki? może do morza?. Taka dyskusja nie ma sensu. Dla niektórych piszących stereotyp jest ważniejszy niż fakty. Jeżeli chodzi o zadłużenie to zostawiłem 1.5 (półtora) mln długu, co przy budżecie 30 mln. jest kwota śmieszną, zwłaszcza na tle obecnego zadłużenia Gminy. Co do sortowni, to rzeczywiście. Nie wybudowałem jej. Nie wybudowałem też metra we Lwówku, lotniska i garażu podziemnego pod rynkiem. Wracając do ratusza, to ktoś pytał jakie jest moje zdanie na temat remontu?. Wypowiedziałem się w tej sprawie dość szeroko w "Kurierze..." Żeby nie powtarzać dodam ogólnie, że chyba trzeba by wyjść ze znaczenia słowa "konserwacja" i jak to znaczenie ma się do znaczenia słowa "odnowienie". Mnie wydaje się, że konserwacja, to takie odnowienie, które w maksymalnym stopniu zachowuje to co stare i autentyczne. ( są tu różne szkoły konserwatorskie, nie ma miejsca żeby się w to wgłębiać odpowiadam na pytanie o moim stosunku do tej sprawy).Wydawało mi się zawsze, że lwóweckie mury, kościoły i ratusz tworzą pewną całość, pewien klimat kolorystyczny miasta a tym samym estetyczny. Kosekwentnie zatem uważam, że kolrystyka ratusza złamała ten kanon, wyłamała się z tego klimatu, co jast o tyle ważne, że na tak małym obszarze trudno tworzyć odmienne kanony.Uważam, że powinno się zachować kolorystykę Poelziga, dach powinien być czerwony a nie łososiowy a okna są zbyt "plastikowe" niezależnie od kolorystyki. Uważam, że zgubiono "monumentalność" i surowość budowli, która była przez jej budowniczych zamierzona. Żeby nie być gołosłownym zwrócę uwagę na tzw. ul. Kościelną (murarską). Świadomie zastosowałem stare "kocie łby" i w miarę możliwości (pieniędzy) odzyskane materiały naturalne, żeby dostosować otoczenie do starych murów. A tak na marginesie. Ja nie ukrywałem moich osiągnięć przed opinią publiczną. Ja po prostu pracowałem. Są ludzie którzy pracują i ludzie którzy się chwalą.
Gość (192.168.1.43)
piątek, 05 lutego 2010, 06:08
Za "dawnych" czasów może i powstała oczyszczalnia, może i powstało wysypisko. Tyle, że teraz podobno za to wysypisko Lwówek płaci wielkie kary, bo nie ma tam sortowni śmieci i unia nas ściga. Stąd kolorowe worki na śmieci. Tym się nie chwali nikt, prawda? Może i powstało, ale jest niewypałem. :(
kij ma dwa końce (87.105.67.27)
czwartek, 04 lutego 2010, 21:43
Szkoda, że Hilary Modelski nie raczył dodać, że może i zaczął remonty, ale nie zapłacono wszystkich rachunków i nowa władza musiała skromny budżet okroić o kilka milionów, by zapłacić zaległe faktury!!! Ponadto większośc decyzji podejmowała rada a Modelski tylko stawiał podpis, więc niech nie przypisuje sobie wszytskich działań!!!
Frakutek (83.14.231.18)
czwartek, 04 lutego 2010, 17:39
Panie były Burmistrzu.Niech Pan da spokój.To nie miejsce na przechwałki i komentarze z tym związane.Niekoniecznie Panu przychylne lub wręcz wrogie. Aha! w " Halce" był - JONTEK :)
AJATOLLAH (87.205.223.168)
czwartek, 04 lutego 2010, 17:29
tyle sukcesów - szkoda tylko ze tak skrzetnie je ukryto przed opinia publiczna:))) a ludziska wredne sami nie zauwazyli tego dobrobytu i nie docenili!!! moze trzeba bylo jednak potrenowac DISCO POLO:)))
H. Modelski (83.26.206.192)
czwartek, 04 lutego 2010, 15:18
Zakończyłem poprzednie wejście słowami ; "nie mam żalu do nikogo" , jak w Arii Jątka. kończąc jednak dodaję, że mam obowiązek bronić osiągnięć nie tylko moich ale i samorządów z tamtego okresu. Poza tym demokracja wymaga pewnej świadomości, wiedzy o zjawiskach społecznych, ekonomicznych czy chociażby kompetencji samorządów, bo inaczej jakie kryteria bedziemy stosowali przy wyborach? waga kandydata, obwód w tali czy może w biuście? Tutaj przyznaję, że za mało robiłem w tym właśnie, uśiadamiającym celu. Ten dylemat ma dzisiaj każdy burmistrz. Jak chce zrobić coś dobrego, to najpierw musi wygrać wybory. Żeby je jednak wygrać, to musi trochę się wygłupić tańcząc np. disco polo, czy rozdając rzeczone cukierki pod kościołem. To mnie przede wszystkim niepokoi i bo to chodzi o jakość naszej ciągle młodej demokracji.
H. Modelski (83.26.206.192)
czwartek, 04 lutego 2010, 15:06
Jednak sprowokowaliście mnie (83.26.178.129 i "taa...". Nie wiem tylko jak dużo da sie wyjaśni w 2000 znaków. Myśle że kluczem do zrozumienia nieporozumień jest stwierdzenie mojego adwersarza, że "ma wrażenie, że teraz robi się dużo a kiedyś nie.." czy jakoś podobnie. Rzeczywiście mogę to zrozumieć, że takie może być wrażenie, bo dla mieszkańca niewtajemniczonego remont ratusza za 4 mln zł to jest rzecz widoczna i robiąca wrażenie, natomiast budowa oczyszczalni za 84 miliardy starych zł ( 8,4 mln po denominacji, ale razy inflacja to jest ok 20 mln PLN) nie robi żadnego wrażenia bo nawet nie wie gdzie ta oczyszczlnia jest. Podobnie jest z wysypiskiem czy kanalizacją. To po pierwsze. Drugie powtarzane nieporozumienie to twierdzenie jakobym nie pozyskiwal środków, no ale nie byliśmy wtedy w Unii itd. Otóż były wtedy środki przedakcesyjne(przedprzyłączeniowe) w funduszu PHARE i takowe pozyskiwałem w znacznych ilościach (na wysypisko 40 mld.st zł (x inflacja=ok.7-8 mlnPLN i ostatnio na kanalizację wsi i peryferiów Lwówka ok 110 mln zł. Na oczyszczalnię pozyskałem ok 30 mld st. zł.,w tym 14 mld zFundacji Wsp. Polsko-Niemieckiej, co jest ewenementem w skali regionu. Tutaj warto chyba wiedzieć, że w dużym stopniu zawdzięczamy tą ostatnią dotację Burmistrzowi Heidenau, miasta partnerskiego z Niemiec.Załatwiałem też dziesiątki innych dotacji( bo mówię tu tylko o dotacjach.) z innych źródeł krajowych. Najdziwniejsze jest to, że jeżeli przypisuje mi się zasługi to wymienia się telefony, chodniki,ulice Krawczyńskiego, Górną,Zwycięzców czy kościelną, ewentualnie Lato Agatowe a naprawdę, to były to prace marginesowe w porównaniu z wyżej wymienionymi i w porównaniu np. z uzbrojeniem terenów pod 130 domków jednorodzinnych ,wyremotowaniem ponad setki dachów, czy remontami kapitalnymi budynków komunalnych, czego dzisiaj się nie robi z prostego powodu. Bo jest zrobione. Najpierw buduje się fundamenty. Taka jest logika budowy i odbudowy.Nie mam żalu do nikogo, że tego nie wie.
AJATOLLAH (87.205.223.168)
środa, 03 lutego 2010, 19:58
szykuje sie dwuosobowy panel ekspercki:))) w roli glównego eksperta "wybitny absolwent lubomierskiego hajskulu"!!! ALE JAJA:)))
Prometeusz (83.26.171.183)
środa, 03 lutego 2010, 18:14
do taa...Nie podlizuj się p.Modelskiemu.
taa... (83.26.169.4)
środa, 03 lutego 2010, 15:21
Do H. Modelski (79.186.61.226). A wracając do tematu. Jakie jest pańskie zdanie na temat przeprowadzonych prac konserwatorskich? Czy ich rezultat przypadł Panu do gustu? Jakie były plany konserwatorskie (chodzi mi o całość) za pańskiej kadencji?
taa... (83.26.169.4)
środa, 03 lutego 2010, 14:46
Do H. Modelski (79.186.61.226). Moje słowa nie były kierowane personalnie pod pańskim adresem. W swojej wypowiedzi maiałem na myśli jedynie obecną sytuację z jaką spotkałem się na tym portalu. Czyli atakami na mnie i krytyków dewastacji ratusza. Nie zauważyłem aby w nadchodzących wyborach miał Pan kandydować. Jednak mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzć, że jakby taki fakt zaistniał to czy się Panu to podoba czy nie, takowych ludzi (szczekaczy), nawet bez pańskiej wiedzy bądź aprobaty, by się namnożyło. Takie są niestety realia cyberświata. Proszę więc źle nie odbierać moich słów, nie miały bowiem na celu urazić kogokolwiek, a jedynie opisać problem w szerszym aspekcie. Pozdrawiam:)
Do Pana Modelskiego (83.26.178.129)
środa, 03 lutego 2010, 14:37
Szanuję Pana chociaż nie głosowałem nigdy na Pana kandydaturę. Szanowałem i szanuje Pana dlatego, że wygrywał Pan w demokratycznych wyborach. Skoro wygrał Pan w demokracji to wypada uszanować wybór wyborców. Ktoś może mieć żale, smutki, powód do zadowolenia, ale decyzję należny uszanować. Czytam Pana wypowiedzi na tym portalu, czytam też felietony w gazetce. Obserwuję wszystko z boku i wychodzę z założenia, że czuje Pan pewien niedosyt po przegranych wyborach i rozpadzie w prawicy. Widziałem gminę "za Pana czasów" widzę też teraz. Mogę powiedzieć, że dawniej robiono mało teraz inwestuje się dużo - ma to zwolenników i przeciwników. jako usprawiedliwienie można podać fakt, że "za Pana czasów" pieniądze unijne były tylko marzeniem, teraz są na wyciągnięcie ręki. Odbieram, że to tak, że żyje Pan w pewnym niespełnieniu politycznym, ale z drugiej strony miał pan trzy kadencje na zrealizowanie swoich celów. Czy zostały one dobrze zrealizowane, a może nie? odpowiedź zna tylko Pan
H. Modelski (79.186.61.226)
środa, 03 lutego 2010, 14:11
Do "taa.." i "Mieszańca" Nie będę więcej pisał, bo widzę,że tu nie chodzi o dyskusję tylko o przemawianie się, tzn. kto ostatni zabierze głos tego racja. Jak w telewizji zresztą. Podobnie jak w telewizji jak ktoś się broni przed pomówieniami, to zarzuca mu się, że się kłóci.(licytuje). Proszę mi podać przykłady obietnic, których nie dotrzymałem. Na pewno będą takie, ale jak przegladam stare programy wyborcze to grubo ponad 80% dotrzymałem. Nie można więc postawić tezy o pustych obiecankach. Proszę mi podać przykłady mojego "szczekacza". Jakoś w tej dyskusji nie dostrzegam ani jednego. Wygląda na to, że to jest pseudodyskusja z tezą i pseudodyskutantami. Pozostanę jednak przy gazetce a różne "foruma" będą mnie co najwyżej inspirować. I jeszcze jedno. Nie zarzekam się. Jeśli ktoś napisze coś prowokującego to odpowiem. Podobnie jak ktoś o coś zapyta. No i jak wydrukujecie.
taa... (83.26.169.4)
środa, 03 lutego 2010, 12:56
Do Mieszaniec (83.26.169.114). Niestety mam złe wieści. Tutaj nie ma opcji, na którą możnaby głosować. Wszyscy są tacy sami, choć pod różnymi sztandarami występują. Każdy obieca Ci czego tylko zapragniesz, każdy zlikwiduje bezrobocie, każdy naprawi drogi, każdy Cię nakarmi i napoi na przaśnych imprezkach. Wszystko to otrzymasz po wyborach. Tylko oddaj głos... Wreszcie każdy ma swoich "fanatyków" (szczekaczy), których zadnniem m.in. jest histeryczne reagowanie i dezawuowanie personalne każdego, kto ma niepochlebną opinię (bez względu na temat dyskusji) oraz dbanie o to, aby o danym kandydacie mówiło się tylko dobrze. Przykład takiego zachowania masz poniżej. Tak się niestety dzieje gdy miejsca przy żłobie jest mniej niż chętnych do ucztowania. Życzę Ci trafnego wyboru.
Mieszaniec (83.26.169.114)
środa, 03 lutego 2010, 11:18
Straszne. Ten portal staje się tubą propagandową. Widać,że żbliżają się wybory. Zamiast się licytować - może coś napiszecie o przyszłości. Jak zmienić nasze miasto, ktore staje się domem spokojnej starości. Najgorsze, że tak jak w kraju u nas też dwubiegunowość platformersi i pisiaki, apozostałe ugrupowania sladowe.
H. Modelski (83.26.209.233)
środa, 03 lutego 2010, 11:02
Do 87.205.187.135 Jakoś nie mam kompleksów. Byłem w 2002 r najdłużej urzędującym burmistrzem w dawnym woj. jeleniogórskim. Przegrałem wybory do czwartej kadencji dlatego, że prawica się podzieliła (jak zwykle). To jest kwestia strategii, techniki wyborczej i zabiegów wizerunkowych do których nigdy się nie uciekałem. Mówiąc inaczej; ja nigdy nie będę rozdawał cukierków na festynach. Ostatnio rozdawałem cukierki małpom w zoo a miałem wtedy 4 lata. Zbyt poważnie traktuję demokrację i wyborców, żebym chciał być wybierany za cukierki. Zdaję sobie przy tym sprawę, że w obecnych czasach jest to konieczne, ale wspomniałem już wcześniej, że jestem z innych czasów i wolę przegrać niż się wygłupiać.Pan dzięki m.in. mnie, płaci mniej za wodę, za wywóz śmieci, żyje Pan w czyściejszym otoczeniu i oddycha Pan czyściejszym powietrzem. Bezpieczniej porusza się Pan i Pańskie dzieci po mieście i okolicy. Być może dzięki mnie Pan czy Pańscy znajomi mogli wybudować dom na uzbrojonej działce, czy znaleźć pracę. (dla uzupełnienia dodam, że nie nazywam się Balcerowicz ani Lewandowski i nie ja spowodowałem upadłość wielu firm w l.90 tych, natomiast niekiedy udało mi się je reaktywować pod innym szldem). Z tych powodów Rada Powiatu przyznała mi (jednogłośnie) tytuł "Zasłużony dla Powiatu" jako jedynemu żyjącemu w Gminie (drugim jest, niestety nieżyjący już, Pan Gielert) Przyjemnie jest dywagować na różne tematy w miejscowej gazetce z czystego zamiłowania do gadulstwa i z troski o miasteczko, wktórym się urodziło i mieszka a także z powodu wiary w pluralizm jako warunek demokracji.Natomiast z tych samych powodów podlizywanie się władzy uważam za niebezpieczne dla demokracji i dla samej władzy, która może przez "zagłaskanie" stracić poczucie rzeczywistości.Niebezpieczna jest też metoda dezawuowania przeciwników politycznych w sposób niemerytoryczny, przez wycieczki osobiste i pomówienia.Co prawda mamy złe wzory " z góry", ale jakby to było dobrze gdybyśmy tak umieli stworzć własne.
Prometeusz (83.26.165.163)
środa, 03 lutego 2010, 10:33
Do abdul..A kto tam czyta Twoje posty,człowieku!!!
taa... (83.26.165.27)
wtorek, 02 lutego 2010, 23:40
Do Abdul Zamir Akim Hezbollah XV (78.8.40.159). Jeśli przeczytałeś moje posty to powinienes się zaorietować o co mi chodzi. Zachęcam Cię również do poczytania o tym czym jest, a raczej był nasz ratusz. Następnie sprawdził ile mogą być warte orginalne detale z tamtego okresu (a było tego sporo). Wtedy będziesz miał pełniejszy ogląd sytuacji. Jakoś mi się wierzyć nie chce że to wszystko wylądowało na śmietniku. A i tamte okna można było również odrestaurować. No ale koncepcja była inna... I naprawde krzywda nikomu z mojej strony nie grozi. Jazgotu na rynku też się nie spodziewaj:)
taa... (83.26.165.27)
wtorek, 02 lutego 2010, 23:24
Do Prometeusz (83.26.175.98). Ty chłopcze jeszcze niczego konkretnego nie powiedziałeś a kreujesz się na mentora. Przedstawiłeś się jako WYSOKI URZĘDNIK PAŃSTWOWY. Ale ja sądzę że jesteś raczej nie najwyższej próby MITOMANEM i razem ze swoimi paroma poplecznikami staracie się prostacko wpłynąć na przebieg dyskusji odwracając uwagę czytelników od meritum. Żałosne typki...
Prometeusz (83.26.175.98)
wtorek, 02 lutego 2010, 19:59
Czytaw Wasze wypociny,synki to żal mi się robi.Na niczym się nie znacie!W tym miejscu nie da się Wam wytłumaczyć abyście zrozumieli.
do taa (87.205.187.135)
wtorek, 02 lutego 2010, 19:15
listy protestacyjne "gutkopodobnych" mozesz sobie zachowac dla potomnych - wyladuja razem z toba na smietniku historii:))) a Ratusz odnowiony dalej bedzie cieszył oko..... przy pelnej aprobacie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!!!
Frakutek (83.14.231.18)
wtorek, 02 lutego 2010, 19:07
Poproś Arka , to Cię wprowadzi w szczegóły .:)
do H. Modelskiego (87.205.187.135)
wtorek, 02 lutego 2010, 19:07
wyborcy docenili Pana "ogromne osiągniecia" na rzecz Gminy Lwówek Śląski - teraz zostało Panu filozofowanie na portalach internetowych i w mało poczytnych gazetach:))) tak trzymać!!!
Abdul Zamir Akim Hezbollah XV (78.8.40.159)
wtorek, 02 lutego 2010, 17:51
Do taa....... chłopie co było w tych oknach takiego, że za ich wymianę jesteś gotowy powiesić kilku nieszczęsnych mieszkańców tego miasta? Nie wiem, może uważasz, że lepszym rozwiązaniem było ich pozostawienie i czekanie na moment kiedy same wylecą i przy okazji utną jakiemuś przechodniowi rękę, bądź też głowę. Rozumiem jakby skrócili wieże ratuszową o połowę to mógłbyś się pultać, ale o głupie okna?? Dla mnie osobiście ta wymiana miała charakter renowacyjny, a nie niszczycielski jak sugerujesz. Chyba jesteś typem człowieka, który zawsze znajdzie sobie powód do narzekania. Nie długo będziesz stał na środku rynku i wrzucał ludziom, za to że słońce świeci albo że deszcz pada. Relanium polecam :D
taa... (83.26.205.198)
wtorek, 02 lutego 2010, 17:21
Do Prometeusz (83.26.166.213). Skoro wprowadzony przez siebie poziom Ci nie odpowiada... Nie musisz się udzielać, jednak wygląda to tak jakbyś"popsuł powietrze" i uciekał z pokoju.Więc może ktoś inny (poważny) opowie co się stało z rzeczonymi oknami i ich elementami?
Prometeusz (83.26.166.213)
wtorek, 02 lutego 2010, 14:23
DYSKUTUJĘ Z LUŹMI O WYŻSZYM POZIOMIE.
H. Modelski (83.26.209.189)
wtorek, 02 lutego 2010, 11:05
Nie zwykłem podpisywac się pseudonimami,choć nie kwestionuję takiego zwyczaju. Ja jestem po prostu starej daty.Ta nieładna dyskusja skłoniła mnie do paru uwag z powodu pojawienia się mojego nazwiska w jej trakcie i to w celu dorobienia mi po raz kolejny opinii klerykała, który nic nie robił, tylko biegał między Plebanią a Urzędem Gminy.Jakoś dziwnie moje nazwisko z ambony nigdy nie padło w przeciwieństwie do nazwisk dzisiaj urzędujących. Wyjaśniam więc, że ja też chciałbym móc czyścić, malować i picować ratusz, ale żeby to zrobić należało go najpierw zabezpieczyć przed zawaleniem. Musiałem więc najpierw ratusz odkopać wybudować nowe kolektory, system rynien i drenów i po raz pierwzy od 30 lat ratusz przestal być podlewany wodą z "własnego" dachu, co groziło destrukcją przyziemia i całej reszty.Szkoda, że nie zdażyłem zrobić wszystkiego dookoła ratusza(2002r) i że nie kontynuowano obniżenia "rzędnej" rynku później. Nie zrobiłem tego wcześniej, bo były inne sprawy pilniejsze.Młodzi ludzie mają prawo o nich nie wiedzieć, bo tak się złożyło, że komputeryzacja i jej zastosowanie w tego rodzaju dyskusjach rozwinęła się dopiero ostatnio i inwestycje przeze mnie poczynione traktują oni jak rzecz zastaną.Wtedy, kiedy pozyskiwałem rekordowe (do dzisiaj) dotacje na ich realizację internauci byli za młodzi, żeby móc to ocenić i docenić. Taka jest kolej rzeczy i nie miałbym uwag, gdyby nie próboiwano przy okazji tej dyskusji dezawuować prac wcześniejszych, bez których niemożliwe byłyby żadne inne. Przy okazji; w sprawie estetyki i wierności historycznej remnontu ratusza pisałem już krytycznie w "Kurierze.." Tu dodam tylko, że np.dobrze by było gdyby kolor dachówek, zgodnie z sugestią Poelziga był czerwony a nie łososiowo -różowy.To jest właśnie taka mała różnica, która czyni dużą, bo to kontrasty budują bryły. Co do krytycznych uwag specjalistów nikt do nich publicznie się nie odniósł tak jak zapowiadano, tzn. poważnie i merytorycznie.Jest to lekceważenie opinii publicznej.
taa... (83.26.205.198)
wtorek, 02 lutego 2010, 10:05
Do AJATOLLAH (87.205.223.90). Jak do tej pory fachowcy i znawcy pisali o naszym Ratuszu tak: "Ratusz we Lwówku Śląskim poddany zabiegom konserwatorskim w latach 1902-6 przez jednego z najwybitniejszych architektów wczesnego modernizmu w Europie, Hansa Poelziga, wówczas dyrektora Królewskiej Szkoły Sztuki i Rzemiosł Artystycznych we Wrocławiu, należy do kanonu najważniejszych dzieł architektury europejskiej początków XX wieku. Jest zarazem jednym z najważniejszych przykładów nowej strategii konserwatorskiej, jaką stosowano na początku XX wieku i zgodnie z ówczesnym rozumieniem konserwacji jako twórczości. Budynek ratusza, w swym kształcie i wyposażeniu, był swoistym manifestem artystycznym środowiska wrocławskich modernistów i jako taki winien być traktowany. Do dzisiaj kreacja Hansa Poelziga zachowała swoje wybitne walory, elementy i detale: charakterystyczną dla wczesnego modernizmu stolarkę okienną i stolarkę drzwi zewnętrznych z ich podziałami, okuciami i kolorystyką, a badania specjalistyczne pozwalają rzetelnie zrekonstruowac kolorystykę całej elewacji, którą zastosował Poelzig w dążeniu do wykreowania określonych wartości estetycznych, a per se, emocjonalnych dzieła architektonicznego. "- fragm. listu protestacyjnego doc. dr hab. Marty Leśniakowskiej z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk i prof. UW dr hab. Waldemara Baraniewskiego z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Teraz faktycznie można dopisać dalszy ciąg: "...Niestety wszystkie te walory utracił wskutek prac "konserwatorskich" (dewastacyjnych) w pierwszej dekadzie XXI wieku. Caly ten proces, za przyzwoleniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbyl sie pod nadzorem konserwatora zabytkow mgr inz. WOJCIECHA KAPAŁCZYŃSKIEGO w czasach gdy Burmistrzem był Ludwik Kaziów."
AJATOLLAH (87.205.223.90)
wtorek, 02 lutego 2010, 08:21
Renowacja Ratusza pierwsza klasa - teraz jest to obiekt ktorego sie nie bedziemy wstydzic!!! No i na kartach historii zapisane bedzie, ze caly ten proces odbyl sie pod nadzorem konserwatora zabytkow mgr inz. WOJCIECHA KAPAŁCZYŃSKIEGO w czasach gdy Burmistrzem był Ludwik Kaziów:))) Mysle ze "obronca zabytkow" ma tego swiadomosc i krew go zalewa:))) P.S. "z faktami jak Wiecie Dżentelmeni nie dyskutują" napisał ten co wie wszystko i najlepiej! Fakty sa takie ze caly proces renowacji Ratusza dofinansowalo kilkukrotnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - decyzje podejmował (po opinii Wojewodzkiego Konserwatora) GENERALNY KONSERWATOR ZABYTKOW (dokladnie Wiceminister w randze Sekretarza Stanu). Ministerstwo Kultury dofinansowalo takze remont murow obronnych oraz Kosciola NMP - i wszystkie te inwestycje opiniowal i potem zadzorowal Wojewodzki Konserwator Zabytkow (Oddzial Jelenia Gora) mgr inz. Wojciech Kapalczynski. I moim zdaniem zrobil facet kawal dobrej roboty!!! Dodatkowo remont Ratusza otrzymal bodajze dwukrotnie dofinansowanie unijne poprzez Urzad Marszalkowski Wojewodztwa Dolnoslaskiego. W swietle tych faktow dalsza dyskusja "post factum" nie ma zadnego sensu:))) Bo jak napisal absolwent lubomierskiego hajskula: "Z faktami jak Wiecie Dżentelmeni nie dyskutują"!!! Ja slyszalem ze dzentelmeni nie dyskutuja publicznie o kobietach, no ale ja sie moze nie znam...........
do ratusza (78.8.51.44)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 22:59
Pamiętam jak podczas renowacji południowej ściany ratusza zbito stary tynk przed położeniem nowego. Zauważyłem tam łuk z piaskowca (z trudem bo zasłaniano go), jakby to było dawne duże wejście (coś jak teraz te pomiędzy schodami a informacją PTTK) tylko, że nie ozdobne, ale takie pod którym umieszcza się portal. Łuk ten, zapewne gotycki, z racji miejsca, bo pod oknami sali ławy, został zatynkowany tak szybko, ze nawet nie zdąrzyłem zrobic fotki. Zastanawiam się dlaczego go ukryto pod tynkiem? Pewnie był bezwartościowy stylistycznie, ale może było to pierwotne wejśie i wtedy ma to znaczenie dla historii ratusza.
taa... (83.26.132.63)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 22:28
Do Prometeusz (83.26.134.80). Prometeusz, Ty się nie czepiaj ludzi tylko odpowiedz na moje wcześniejsze pytanie!!!
Redakcja (83.26.204.159)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 22:26
Proponuję ostatni raz wymianę argumentów. Wszelkie bluzgi itp w komentarzach nie będą akceptowane. Temat (video) dotyczy prac remontowych w ratuszu, jesli ktoś chce się podzielić argumentami może to zrobić w mniej dosadny sposób. Jak wiadomo są przeciwnicy i zwolennicy dlatego najlepiej jeśli przytaczane będą argumenty a nie docinki.
AJATOLLAH (87.205.223.90)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 21:57
kto to jest jakis gutka??? fotograf lwowecki??? historyk sztuki??? konserwator zabytkow??? niech mnie ktos oswieci, bo zdaje mi sie ze to absolwent lubomierskiego hajskulu jest:)))
Prometeusz (83.26.134.80)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 21:43
Prof Gutka,to wielki znawca historii sztuki!Proszę z nim nie dyskutować!
AJATOLLAH (87.205.223.90)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 21:38
najmadrzejszy przemowil - no to kończmy flaszkę i do domu:))) P.S. a ratusz pieknie wyglada nocą - przez okno wlasnie podziwiam!!!
Gość (83.26.132.63)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 21:29
Do szymi (77.114.128.226). CZŁOWIEKU DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE!!!!!!!:)))))))))))))
taa... (83.26.132.63)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 21:27
Do arkadiusz gutka (83.24.96.175). Witam. Jednak się Pan pojawił...:)) Pewnie nie umknął pańskiej uwadze fakt, że byłem tu wzięty za Pana. A przebieg dyskusji poniżej dotyczył głównie mojego nazwiska. Może teraz dotrze do co poniektórych że dwie różne, nie znające się osoby, mogą mieć podobne poglądy na dany temat.:)))) Śmieszność tej sytuacji mnie powaliła.:))))))))
Abdul Zamir Akim Hezbollah XV (87.105.66.224)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 20:44
Tu jest większa jazda jak pomiędzy mną a RobinCiulem. Ludzie wrzućcie na looz, bo jak tak dalej pójdzie to będziecie gotowi się pociąć i pochlastać za sprawę ratusza i poziomu bezrobocia w powicie lwóweckim :D. Niech Allah będzie z Wami :P
Abdul Zamir Akim Hezbollah XV (87.105.66.224)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 20:25
Tu jest większa jazda jak pomiędzy mną a RobinCiulem. Ludzie wrzućcie na looz, bo jak tak dalej pójdzie to będziecie gotowi się pociąć i pochlastać za sprawę ratusza i poziomu bezrobocia w powicie lwóweckim :D. Niech Allah będzie z Wami :P
arkadiusz gutka (83.24.96.175)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 20:20
To zabawne, że na chwilę przed wyborami - przeglądając tę i inne strony - Lwówek Śląski jawi się miejscem sukcesu. A wracając do meritum cieszy mnie, że chociaż jedna osoba wgłębiła się w problem ratusza, gdyż z "książeczki" pt. " Historia remontu ratusza " autorstwa gBurmistrza Kaziowa, z którą możecie zapoznać się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, zbyt wiele się dowiedzieć nie zdołacie. Można tu wiele pisać, wyjaśniać i tłumaczyć. Nasuwa się jedynie pytanie w jakim celu? Poczucia estetyki, piękna czy harmonii nie da się nauczyć. Moją bronią zawsze były fotografie, jakie wykonywałem. To one decydują, w normalnym kraju oczywiście, kto bardziej zbliżył się do faktu, a z faktami jak Wiecie Dżentelmeni nie dyskutują.
arkadiusz gutka (83.24.96.175)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 20:01
To zabawne, że na chwilę przed wyborami - przeglądając tę i inne strony - Lwówek Śląski jawi się miejscem sukcesu. A wracając do meritum cieszy mnie, że chociaż jedna osoba wgłębiła się w problem ratusza, gdyż z książeczki pt. " Historia remontu ratusza " autorstwa gBurmistrza Kaziowa, z którą możecie zapoznać się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, zbyt wiele się dowiedzieć nie zdołacie. Można tu wiele pisać, wyjaśniać i tłumaczyć. Nasuwa się jedynie pytanie w jakim celu? Poczucia estetyki, piękna czy harmonii nie da się nauczyć. Moją bronią zawsze były fotografie, jakie wykonywałem. To one decydują, w normalnym kraju oczywiście, kto bardziej zbliżył się do faktu, a z faktami jak Wiecie Dżentelmeni nie dyskutują. Pisałem już o tym na forum, ale powtórzę w skrócie skoro już ktoś wywołał mnie do tablicy. Obecny kształt - bez wyglądu oczywiście - nadany został ratuszowi w latach 1902-1906 przez znanego nam już architekta. Tak więc czy się to komuś podoba, czy też nie cała północna część ratusza jest z tego okresu. Jeśli powracamy do alaromańskich tynków na gotyckiej jego części to jest to załszowanie, gdyż jak odkrył H.Poelzig i co potwierdzone ponoć zostało podczas ostatnich prac, elewacja południowa czyli gotycka pokryta była sgrafittami. Pokrycie tego samego obiektu dwoma rodzajami tynku i koloru spowodowało rozbicie bryły, nad scaleniem której głowił się w/w architekt. Ratusz we Lwówku Śląskim był/jest wysokiej klasy zabytkiem i przykładem konserwacji zabytku z początku XX wieku. W takim stanie został wpisany do rejestru zabytków już w 1949 r. Jeżeli spytamy 10 osób z Europy, a nawet całego świata, które interesują lub zajmują się historią architektury i które kojarzą nasz ratusz to 9 (!) z nich będzie go znało z uwagi na konserwację, przebudowę i rozbudowę z początku XX wieku. Podobnie zresztą jak wieżę ratusza w Gryfowie Śląskim, którą w przeciwieństwie do naszego ratusza - mówiąc skromnie - udało mi się w ostateczności uratować.
szymi (77.114.128.226)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 19:43
do taa... jeżeli chce Pan wiedzieć to jetem osobą prywatną i nie mam nic wspólnego z gminą poza tym że płacę w niej podatki, i prowadzę działalność we Lwówku, a to co się działo podczas konserwacji ratusza wiem od konserwatorów i to ile krwi im Pan "wypił" podczas tej renowacji że mają Pana naprawdę dosyć, a i dlaczego nie wspomniał Pan nic o przegranych wszystkich Pana sprawach w sadzie dotyczących tej renowacji co??? CZŁOWIEKU DAJ SOBIE NA WSTRZYMANIE!!!
Redakcja (83.26.207.216)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 19:25
A może wystarczy wyzwisk i warto by się przestawić na argumenty?
taa... (83.26.132.63)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 18:43
I jeszcze jedno do Frakutek (83.14.231.18). Nie jestem żadnym Twoim kolem.
Gość (83.26.132.63)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 18:27
Do Prometeusz (79.186.61.66). O widzę że się nie myliłem.:)Skoro jestes urzędnikiem to może odpowiesz mi na pytanie, które postawiłem wcześniej: Co się stało z tymi starymi, zabytkowymi oknami? Chodzi mi też o okucia klamki i inne detale? Nadmienię że były one projektowane i wykonane specjalnie dla naszego Ratusza.
taa... (83.26.132.63)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 18:22
Do Frakutek (83.14.231.18). Nie ja zacząłem tę pyskówkę. A skoro chcesz wiedzieć jak się nazywam, to kultura wymga abyś przedstawił się jako pierwszy. Sczerze Ci powiem że Twoje nazwisko mnie nic a nic nie obchodzi. A jakimś zbanowaniem mnie nie strasz; to dziecinne.
Frakutek (83.14.231.18)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 17:24
To się przedstaw kolo i nie ubliżaj ludziom na tym portalu , bo to nie ładnie. Sam się prosisz o zbanowanie.
Prometeusz (79.186.61.66)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 15:48
do taa jestem wyższym urzędnikiem państwowym a ty.......
taa... (83.26.170.81)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 13:45
Do (83.15.209.194). Objawił się następny "sprawiedliwy". Dla porządku (3500) 25-cio procentowe bezrobocie to 14 tys. zdolnych do pracy ogółem, lamusie (dobre). A to że w całym powiecie, może być faktycznie waszym rozgrzeszeniem i powodem do chwały. Przydzielcie sobie nagrody za dobrze wykonaną robotę.:)))) I żadnej dyskusji na temat Ratusza tu nie było, nie padły żadne poważne argumenty ze strony moich "oponentów". Jest natomiast mnóstwo dociekań na temat moich personaliów. Żałosne...
do taa (83.15.209.194)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 12:25
tak dla porzadku lamusie: 1. Gmina Lwowek Slaski liczy 19 tys. mieszkancow nie 14 tys. 2. 3,5 tys zarejestrowanych bezrobotnych to mieszkancy calego powiatu lwoweckiego a nie Lwowka Sląskiego - wiekszosc z nich to zawodowi bezrobotni, ktorzy cale zycie zyja z pomocy spolecznej lub pracuja na czarno zagranica 3. dyskutowac w sprawie ratusza z toba nie ma sensu, bo ty jestes odporny na wszelkiego rodzaju argumenty - nawet na najbardziej oczywiste Pozostalym radze rowniez zakonczyc tą żenującą dyskusję z tym jegomościem - szkoda czasu i nerwów:)))
Gość (195.117.31.218)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 11:27
taa.. wez zrob cos dla nas wszystkich i sie wreszcie zamknij bo twoich wypocin nie da sie juz czytac, sam szukasz zaczepki, wez sobie wzmacniacz mikrofon i wyjdz pod ratusz i tam oglaszaj swoje zalosne teorie zobaczymy jak dlugo tam postoisz, siedzisz tylko przed tym komputerem i tu wyrzucasz swoje zale jakies kompleksy masz ze sie musisz tu sie dowartosciowywac??
Wróbelek (79.186.61.72)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 10:59
Ratusz OK, ale przydałby się ogólnie dostepny kibelek, bo turyści przebierają nogami i muszą chodzić do sklepów lub knajp. Czas pomysleć o sieci wodociągowej, bo awarie są ciągle.
taa... (83.26.170.81)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 10:51
Do "z boku (87.105.50.215)". Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości.
taa... (83.26.170.81)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 10:49
Z tego co tu czytam, wnioskuję że osoby piszące pod tymi numerami ip: (192.168.1.43), (78.8.229.174), Frakutek (83.14.231.18), Prometeusz (83.26.164.224), (78.8.228.56), (87.205.209.38), szymi (77.115.37.67), są tutejszymi urzędnikami, radnymi, lub ich rodzinami albo jedno i drugie (we Lwówku takie rzeczy to norma). Bądź co bądź budżetówka i zagorzalcy. Ludzie ci, są utrzymywani przez nas wszystkich. A z tego co widzę, to zamiast zajmować się sprawami ważnymi dla nas, wolą dociekać kto śmiał zaatakować ich bezmyślność i "słuszną" linię tutejszej władzy. Jakoś nie zauważyłem aby z taką zaciętością wypowiadali się pod artykułem o ilości osób bez pracy. 3500 bezrobotnych w ok 14-sto tysięcznej gminie. Nieźle. Nie widać aby przyciągali nowych inwestorów tworzących miejsca pracy, za to dostrzec ich można na wielu imprezach organizowanych przez miasto, gdzie mogą się nażreć i nachlać do woli za darmo (czyt. pieniądze podatnika). Dla informacji (abyście wreszcie mogli zająć się swoimi obowiązkami): Nie jestem Arkiem ani żadnym oficerem SB (nie znam tych ludzi). Miszkam we Lwówku. Tu płacę podatki i proszę: urzędnicy, weźcie się wreszcie do roboty i rozwiązali palące sprawy. A jeśli coś Was przerasta to droga wolna. Nikt na siłę nie trzyma na stanowisku.
z boku (87.105.50.215)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 10:04
to się robi żałosne nie interesuje mnie kto pisze, bo i tak nic tu nikt nie udowodni wypowiedzi zaczynaja mieć coraz niższy poziom i zamiast dotyczyc ratusza robią się personalne rozgrywki nie czytam więcej komentarzy
Gość (192.168.1.43)
poniedziałek, 01 lutego 2010, 09:09
Albo to pan A.G., albo Szaman W. Też bardzo mądry pod każdym względem. Krytykanci wszystkiego i każdego. W każdym razie nic mądrego nie potrafią napisać. :)
Prometeusz (83.26.164.224)
niedziela, 31 stycznia 2010, 23:10
Na pewno kapitan z Częstochowy.Ten sam styl.Już tu wlazł?
taa... (83.26.160.110)
niedziela, 31 stycznia 2010, 22:56
Do (78.8.229.174). Hahaha!!!! Następny gigant intelektu.:)))) Nie trafiłeś Co za jełopy...:))))) Teraz to mam ubaw po pachy.:)))
Do Frakutka (78.8.229.174)
niedziela, 31 stycznia 2010, 22:10
Faktycznie czytając teksty tego Taa... a zwłaszcza ostatnie teksty "typowa małomiasteczkowa mentalność kmiota" to ja stawiam na innego krytyka naszego miasta i burmistrza, kapitana SB z Częstochowy, a nie na Arka G.
taa... (83.26.160.110)
niedziela, 31 stycznia 2010, 21:52
Do Frakutek (83.14.231.18). Główka boli? Człowieku popatrz jakie Ty bzdury wygadujesz. Czepiasz się bogu-ducha winnej osoby, której ja pewnie na oczy nie widziałem. To co sobą reprezentujesz to typowa małomiasteczkowa mentalność kmiota. Tylko tyle w tym temacie.
taa... (83.26.160.110)
niedziela, 31 stycznia 2010, 21:46
Jaki Arek? Widzę że nieźle Wam odp*******ło. To teraz bolesławiecki oddział dla mentalnie chorych funkcjonuje tutaj? Ja nie mogę co za naród...:))))))))
Frakutek (83.14.231.18)
niedziela, 31 stycznia 2010, 20:49
Do .. hehe " Taa". Jaaaaasne.:):) Tylko co to znaczy?-" Dla jasności: nie jestem przeciwnikiem renowacji Ratusza, ale chciałem aby działania z nią związane nie doprowadziły do jego dewastacji. Poglądy! :):)
Taa...ki Arek (78.8.228.56)
niedziela, 31 stycznia 2010, 20:46
Jak dla mnie Taaa to Arek G., który od lat wojuje z burmistrzem, bo identyczne argumenty czytałem kiedyś na forum i w lokalnych gazetach. Dla mnie ratusz jest piekny, a niebawem będzie jeszcze piekniejszy. Niedawno kupiono do sali mieszczańskiej nowe miedziane żyrandole na wzór tych z początku XX wieku. Czy to też działanie szkodliwe i lepsze są te co były powojenne, bo sa starsze?
do taa (87.205.209.38)
niedziela, 31 stycznia 2010, 20:39
to jednak mam rację - nie chcą cie juz chlopie w Warszawie i wracasz na stare smieci!!! ale moze przenies sie do Krakowa - tam jest od groma niszczonych przez laikow ZABYTKOW:))) tyle mozna uratowac - bo ratusza lwoweckiego juz sie nie uratuje - ZDEWASTOWANY DOSZCZETNIE:)))
ona (78.8.235.7)
niedziela, 31 stycznia 2010, 19:53
a najlepszy jest przejazd wózkiem z dzieckiem po światłach wokół ratusza :) radość dziecka nie zna granic:)
... (83.14.231.18)
niedziela, 31 stycznia 2010, 18:54
jak dla mnie taa... jest Arkiem :) pozd
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 15:11
Do Frakutek (83.14.231.18). Nie jestem żadnym Arkiem. I nie prowadzę żadnej krucjaty!!! Powiedziałem jedynie co sądzę w tej sprawie, a jeśli jakiś Arek robił to samo... No cóż, różni ludzie mogą mieć te same poglądy.
Abdul Zamir Akim Hezbollah XV (78.8.232.133)
niedziela, 31 stycznia 2010, 14:20
Nie wiem w czym problem. Mi osobiście obecny wygląd Ratusza podoba się bardziej, jak poprzedni (taki zapyziały, syfiasty itp) i to nie tylko moje zdanie. A sranie w banie o wymianę okien, czy kopułę wieży..... ludzie są ważniejsze problemy. Walor artystyczny i historyczny w moich oczach nie doznał ubytku, a wręcz zyskał. Jak ktoś niestety ma "artystyczne" podejście do sprawy, to życzę powodzenia. Artyści to ludzie, dla których kropka na kartce lub psia kupa w trawie, może być szczególnie wartościowym źródłem inspiracji. To tak jakby chciał przekonać islamskiego fundamentalistę, żeby przeszedł na judaizm lub katolicyzm. Możesz gadać i gadać, a on i tak się wysadzi w autobusie. Tak samo po co jest konserwator zabytków - on nie zajmuje się ich renowacją, on czuwa nad tym, żeby się wszystko samoistnie zawaliło, bo bardziej będzie wartościowa kupa kamienia po zawalonym zabytkowym domku, niż ten sam domek po totalnym remoncie, gdzie ktoś otworzy restaurację czy hotel.
Frakutek (83.14.231.18)
niedziela, 31 stycznia 2010, 13:31
Arek dalej prowadzi swoją "krucjatę" :):):)
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 12:11
Do Jurasik (83.26.134.33). Przeczytaj co napisałem wczesniej. Będziesz wiedział o co mi chodzi.
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 12:09
Do (87.205.40.220). Podejrzewałem wcześniej że jesteś ograniczony, ale teraz rozwiałeś wszystkie wątpliwości i dowiodłeś swojej indolencji umysłowej. Do kieszeni nikomu nie zaglądam, a skoro mówię że utrzymuje tych darmozjadów to jest zgodne z rzeczywistością. Chłopcze.
Jurasik (83.26.134.33)
niedziela, 31 stycznia 2010, 12:05
Skoro tyle uchybień i cały ratusz został "zdewastowany" to dlaczego prokurator tym się nie zajął i reszta wymiaru sprawiedliwości? Tez nie mają racji i nie widzą oznak przestępstwa?
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 11:55
Do gruszka65 (83.26.163.167). A konserwator działa w oderwaniu od historii sztuki? Może z danym obiektem robić co mu się podoba? I jeszcze komisja ministerialna... No proszę... to że z Ministerstwa, wcale nie musi oznaczać ich racji. Świadczy jedynie o przyzwoleniu na dokonanie kontrowersyjnych zmian. Sprawa właśnie przez protesty była nagłościona. Jeśli chodzi o walory estetyczne, to odpowiedź na ten temat znajdziesz w moim trzecim poście w tym wątku. Dla jasności: nie jestem przeciwnikiem renowacji Ratusza, ale chciałem aby działania z nią związane nie doprowadziły do jego dewastacji. Niestety stracił przez te prace wiele ze swej wartości historycznej i architektonicznej. "Młody człowieku"-bez komentarza.
do taa (87.205.40.220)
niedziela, 31 stycznia 2010, 11:31
najpierw to trzeba podatki PLACIC zeby wymagac - ciebie o placenie podatkow nie podejrzewam. Po drugie te bzdury ktore wypisujesz juz wszystkim w Lwowku Śląskim sie znudziły!!! Siedz sobie chlopcze w Warszawie i tam nauczaj konserwatorow zabytkow sztuki odnawiania zamków czy innych ratuszy:))) I po trzecie jak chcesz kogos pouczac to skoncz studia jakies - najlepiej kierunkowe i wtedy sie wymadrzaj!!!
P990 (83.26.166.26)
niedziela, 31 stycznia 2010, 11:03
Dawno nie było takiej dyskusji na tym portalu. Cieszę się, że w końcu w sposób kulturalny ludzie zaczynają sie wypowiadać na różne tematy w tym przypadku ratusz. Jestem laikiem w sprawach zabytków, ale jak dla mnie ratusz robi wrażenie jest bardzo ładny i wyjątkowy.
gruszka65 (83.26.163.167)
niedziela, 31 stycznia 2010, 10:59
HISTORYK SZTUKI nie jest konserwatorem w tym różnica a Ty masz opinie głównie historyków sztuki:-) Była komisja z ministerstwa składająca się z fachowców i znawców i nie miała zastrzeżeń do prac. Młody człowieku czemu ma to służyć? Czemu ma służyć ta wojna? Skoro poruszone zostało ministerstwo bo jak rozumiem i wnioskuję działania lokalne nie przyniosły efektu, a "te" ministerstwo wysyła fachowców, którzy nie mają zastrzeżeń do przeprowadzonych prac to oznacza, ze wszystko jest dobrze. Bo skoro byłyby rażące błędy już dawno byłoby to nagłośnione. Nie burmistrz a konserwator nadzorował prace! Ludziom ratusz się podoba i zapewniam, ze 98% woli TEN ratusz jak TAMTEN ratusz, który straszył swoim wyglądem.
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 10:29
Do (87.205.40.220). Nie jestem żadnym tym samym "ZNAWCĄ". A argumentacja ta sama bo przyglądałem się dyskusji na temat prac i w większości podzielam zdanie przeciwników niszczenia naszego Ratusza. Więc daruj sobie uszczypliwości bo widze ż nie masz nic konkretnego do powiedzenia.
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 10:19
Do szymi (77.115.37.67). Widzę że odezwał się zagorzały obrońca tutejszej władzy. Jeśli chodzi o renowację Przeczytaj odpowiedź skierowaną do (78.8.239.51). Zamiana z Burmistrzem nie wchodzi w rachubę. Nigdy nie ciągnęło mnie do koryta. Poza tym, nikt nikogo nie zmuszał do kandydowania i obejmowania jakichkolwiek funkcji publicznych. Publicznych, czyli utrzymywanych z kieszeni podatnika. Więc skoro biorą pensje z moich podatków mam prawo narzekać i przede wszystkim wymagać
taa... (79.186.62.101)
niedziela, 31 stycznia 2010, 10:03
Do (78.8.239.51). Może mówi Ci coś nazwisko Hans Poelzig? On właśnie wykonał projekt i uczeestniczył (wraz ze swoimi współpracownikami z Królewskiej Akademii Sztuki i Rzemiosła Artystycznego) w rozbudowie Ratusza. Może mówią Ci coś określenia "secesja" czy "modernizm"? Zachęcam do zapoznanaia się z historią tych prac. Nie wiem kto to jest J.B., M.O., na których się powołujesz. Za to znam opinię doc. dr hab. Marty Leśniakowskiej z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, prof. UW dr hab. Waldemara Baraniewskiego z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego, prof. dr hab. inż. arch. Ernesta Niemczyka z Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. Janusza Dobesza z Politechniki Wrocławskiej, prof. dr hab. inż. arch. Wandy Kononowicz z Politechniki Wrocławskiej, dr Jadwigi Urbanik Przewodniczącej Polskiej Sekcji DOCOMOMO i wykładowcy Politechniki Wrocławskiej, dr Agnieszki Gryglewskiej wiceprzewodnicząca DOCOMOMO i wykładowcy Politechniki Wrocławskiej, prof. dr. hab. inż. arch. Jana Tajchmana z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i dr Jerzego Ilkosza dyrektora Muzeum Architektury we Wrocławiu wybitnego znawcy i badacza twórczości Hansa Poelziga. Ludzie ci mają zupełnie odmienne (bardzo krytyczne) zdanie na temat prac "renowacyjnych" przeprowadzonych ostatnio. O liście protestacyjnym doc. dr hab. Marty Leśniakowskiej z Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk i prof. UW dr hab. Waldemara Baraniewskiego z Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego wysłanego do Generalnego Konserwatora Zabytków pewnie nie słyszałeś? Jakbyś choć trochę zaznajomił się z materią sprawy to nie wypistwał byś takich głupot.
do szymi (87.205.40.220)
niedziela, 31 stycznia 2010, 08:45
podejrzewam ze to nie nastepny ZNAWCA tylko ten sam - argumentacja przynajmniej ta sama:)))
szymi (77.115.37.67)
sobota, 30 stycznia 2010, 20:38
do taa... (83.26.165.151). widzę że mamy następnego cwaniaczka od renowacji, jeżeli się nie orientujesz t tych sprawach to się nie udzielaj bardzo bym cię prosił! po pierwsze chciałbym żebyś spotkał się z konserwatorem zabytków, który ustala takie rzeczy i możne wytłumaczy ci na czym polega renowacja i że nie wszystko jej podlega, a nie od razu oskarżać nasze władze a po drugie jeżeli jesteś taki mądry i tak się znasz to może zamienisz się z naszym burmistrzem na jakiś czas i zobaczysz jaka to jest śmietanka co? podejrzewam że szybko byś się odsunął od władzy!!!
do taa... (78.8.239.51)
sobota, 30 stycznia 2010, 20:14
Panie "taa..." Okna zostały umieszczone na początku XX wieku, a najcenniejsza bryła ratusza jest gotycka i renesansowa. To właśnie przebudowa z XX w sporym stopniu zeszpeciła oryginalny wygląd ratusza (może poza zburzeniem kilku kamienic-sukiennic). Można o tym poczytać w kilku opracowaniach J.B. i M.O. Tak więc ich usunięcie nie było niczym strasznym, a te nowe nawiązują stylem (z tego co mi powiedziano) do renesansu, czyli bardziej pasują niż te stare, wypaczone, rozsypujące się, spróchniałe stuletnie okna.
taa... (83.26.159.62)
sobota, 30 stycznia 2010, 13:52
Do Ryszard D. (83.26.135.87). Skoro oni są tacy wspaniali i trafnie dobrani to powinni dbać o dobro gminy, także poprzez właściwą ochronę dóbr kultury. Niestety popełniono kardynalne błędy przy remoncie Ratusza. Zatracił on ważną część stanowiącą o jego wartości historycznej i architektonicznej. Żadne względy estetyczne nie są tego usprawiedliwieniem. Nic już tego niestety nie naprawi. Jeśli więc chodzi o ich pracowitość - to warto by było jakby w swoich działaniach czasem używali głowy. WŁAŚNIE DLA DOBRA MIASTA!!!
Ryszard D. (83.26.135.87)
sobota, 30 stycznia 2010, 11:56
A CZY KTOŚ SPOŁECZEŃSTWU LWÓWKA DOGODZIŁ ,BYŁ MODELSKI TO TYLKO KLER-- JEST KAZIOW I JEGO TRAFNIE DOBRANA EKIPA WYPRÓWAJĄ /SOBIE FLAKI / ŻEBY MIASTO I GMINA WYGLĄDAŁY CHOCIAŻ ZBLIŻONE DO GMIN EUROPEJSKICH , TO TEŻ ZLE BO MOŻNA TO ,TO I JAK ZWYKLE ILE LUDZI TYLE OPINI. POWODZENIA SPOŁECZEŃSTWO LWÓWKA
taa... (83.26.135.205)
sobota, 30 stycznia 2010, 11:27
do ratuszowy (83.26.209.132). Wszystko co choć w części działa (bądź jest "zepsute") nadaje się do konserwacji, renowacji, odrestaurowania. A tak a-propos okien, to ciekawe co się stało z tymi zabytkowymi. Może, skoro są już niepotrzebne, miasto zechciałoby je komuś oddać. Z chęcią bym się nimi zaopiekował.:) Przecież to taki szajs... No chyba że ktoś inny już wszedł w ich posiadanie.
ratuszowy (83.26.209.132)
sobota, 30 stycznia 2010, 11:09
Czyli ktoś musiał stwierdzić, ze nie nadaje się to do konserwacji i należy to wymienić - zastąpić nowym, innym, lepszym, szczelnym itp.
taa... (83.26.135.205)
sobota, 30 stycznia 2010, 10:59
do ratuszowy (83.26.209.132). Nie przeinaczaj moich słów. Moja wypowiedź dotyczyła jedynie wymiany zabytkowych elementów architektonicznych. Dzięki temu zabiegowi Ratusz stracił dużą część ze swojej historycznej wartości, a to że komuś podoba się jakiś współczesny chłam tego faktu nie zmieni. Przecież te okna i hełm mogły zostać poddane właściwej konserwacji i renowacji bez uszczerbku dla ich charakteru i zdrowia przebywających tam ludzi (przeciągi), a nie od razu wymieniane.
ratuszowy (83.26.209.132)
sobota, 30 stycznia 2010, 10:37
Można dyskutować sporo są przeciwnicy i zwolennicy odrestaurowania ratusza. Ja sie zaliczam do zwolenników. podoba mi się ratusz szczególnie w nocy. Nie znam się na konserwacji ale poprzednie okna były odrażające. Dach w stanie fatalnym i ogólny syfilizm.
ratuszowy (83.26.209.132)
sobota, 30 stycznia 2010, 10:32
Przecież ratusza nikt nie zburzył! Skoro okna były zgniłe to ile lat jeszcze miały "ozdabiać" ratusz? Nikt nie zburzył wiezy nie wybudował na jej miejsce "nowej lepszej". Ratusz został odrestaurowany i moim zdanie dobrze wygląda. Zdecydowanie lepiej niż przed remontem. Rozumiem, ze remont zły i "szkoda", że przeprowadzono taką inwestycję? Jestem rzadko w Lwówku ale co do ratusza mam pozytywne przekonanie.
taa... (83.26.135.205)
sobota, 30 stycznia 2010, 10:19
do ratuszowy (83.26.209.132). "Rzecz normalna, że trzeba wymienić"... A wiesz na czym powinna polegać renowacja i konserwacja zabytków? Idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby wymienić wszystkie podniszcone obiekty muzealne na nowe, bo są stare i zdezelowane. Np.: możnaby zburzyć do końca zamek we Wleniu i odbudować go z żelbetonu lub ściągnąc ze ściany Muzeum Czartoryskich "Damę z łasiczką", zatrudnić zdolnego artystę, który odmaluje obraz na nowej desce i powiesić zamiast poprzedniego. Po co starocie ma wisieć? Normalnie brak słów...
ratuszowy (83.26.209.132)
sobota, 30 stycznia 2010, 08:40
Przeciez ta kopułą też będzie zielona z biegiem czasu w skutek opadów deszczu itp. Okna były zabytkowe racja tylko były już zdewastowane z dużymi szparami przez, które wiał wiatr. To rzecz normalna, ze trzeba je wymienić.
taa... (83.26.165.151)
piątek, 29 stycznia 2010, 23:45
Ta "kopuła" nazywa się hełm. Nie wiedzieć dlaczego zezwolono wymienić spatynowane miedziane obicie na nowe. Tyczy się to również secesyjnej stolarki okiennej, która sama w sobie była wyjątkowym zabytkiem.
Komentarz:
  Pozostało znaków
   
 

NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE

NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE

MENU

BAZA FIRM

OGŁOSZENIA

POLECAMY

Bolesławiec, bolesławiec.net,
lubań
telewizja łużyce, łużyce
jelonka
dolnoślązacy, dolny śląsk, lato agat
Urząd Miasta i Gminy Lwówek Śląski
nowiny jeleniogórskie, nj24
wałbrzych, wałbrzych,info,
Wleń
gryfów, gryfów śląski, portal gryfow

KURSY WALUT

Waluta Kupno Sprzedaż
1 EUR 4,0524 4,1342
1 USD 3,3396 3,4070
1 CAD 3,2459 3,3115
1 AUD 2,8352 2,8924
1 GBP 4,8956 4,9946
1 CHF 2,9271 2,9863
1 CZK 0,1569 0,1601
100 HUF 1,4537 1,4831

APTEKI W MIEŚCIE

"Apteka Ław Chlebowych"
ul. Wolności 21
tel. 075-782-22-02
"Apteka w Rynku"
ul. Wolności 19
tel. 075-647-85-84
"Pod białym Krukiem"
Słowackiego 1
tel./fax 075/643 68 67

OSTATNIE KOMENTARZE

Do: Haxi0r xD (83.14.231.88) proponuje ci postudiować trochę "Językoznaswto"... (wolny)

Buduje sie w całej Polsce. To znaczy że tak ma być? Czy raczej chodzi o zbici... (Gość)

Ze swoimi kwalifikacjami, to może on jedynie kontrolować bilety w autobusach M... (Kanarem go zrobić)

LKS!!!!!!!!!!!!! (Lwówczanin)

A jakie pojęcie o pracy ma ten pampers czyt.zięć pana starosty.ha,ha,ha bezcz... (Józio)

POGODA

W godzinach: 08-14
Temperatura: 18 °C
Ciśnienie: 0 hPa powiat
Wiatr: 7 km/h lwowecki
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
lwowekslaski

W godzinach: 07-13
Temperatura: 8 °C
Ciśnienie: 1 hPa powiat
Wiatr: 5 km/h lwowecki
Śnieg: 0.0 mm
Deszcz: 0.0 mm
lwowekslaski

Dziś | Jutro | Pojutrze

TEMAT TYGODNIA

Lwówecki Festiwal Smaków i tradycji Regionalnych, lwówek śląski, browar lwówek śląski, piwo, marek jakubiak, browar

Lwówecki Festiwal Smaków i tradycji Regionalnych ZAPRASZAMY VIDEO

czwartek, 14:32
Marcin Kaszuba

Ponad 20 regionalnych browarów z Polski, Czech i Niemiec przejdzie w piątek do Lwówka Śląskiego, aby promować regionalne trunki. Lwówecki Festiwal Smaków i Tradycji Regionalnych połączony będzie z biesiadą piwną i pokazami sposobów na domowe warzenie piwa. Zapraszamy w już w piątek o godzinie 18 na stadion miejski w Lwówku Śląskim. Impreza potrwa do soboty włącznie...

TURYSTYKA I REGION WCZORAJ

zabytki lwówka śląskiego, zabytki, historia lwówka śląskiego, browar w wlówku śląskim, baszta bolesławiecka, baszta lubańska, zabytek, kościół, lwówek śląski

Fortyfikacje miejskie

niedziela, 18:11
Marcin Kaszuba

Należą do najciekawszych tego typu na Dolnym Śląsku. Tworzą wyjątkowo bogate założenie o dwóch obwodach obronnych. Zachowały się stosunkowo dobrze i dają przegląd urządzeń warownych z różnych okresów ich rozwoju. Starszy, wewnętrzny pierścień obwarowań zachował mury z niewielkimi szczerbami, jeśli nie liczyć znacznych wyburzeń odcinka północno-wschodniego. Z trzech poprzednio istniejących, zachowały się tylko dwa długie odcinki...

KRONIKA POLICYJNA

policja, lwówek śląski, policja, marek madeksza, powiat lwówecki, wleń, gryfów śląski,

"Nie masz prawka - nie jedź"

niedziela, 10:56
Marcin Kaszuba

14 maja 2010 roku w godzinach porannych policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wspólnie z dzielnicowymi i policjantami prewencji na terenie całego powiatu lwóweckiego i Lwówka Śląskiego przeprowadzą działania prewencyjne pod kryptonimem „Nie masz prawka – nie jedź”....

PRAWNIK RADZI

dziecko, porady prawne, prawnik radzi, porada,

Komu przysługuje opieka nad dzieckiem?

niedziela, 18:17
Marcin Kaszuba

W sprawie mojego brata toczy się postępowanie o pozbawienie władzy rodzicielskiej nad jego dzieckiem. Żona brata jest poważnie chora i w związku z tym często przebywa w szpitalu. W razie pozbawienia władzy sąd zobowiązany będzie do ustanowienia opieki. Czy jako ciotka mogę zostać opiekunem dziecka? Nigdy nie miałam własnych dzieci, nie mam także doświadczenia pedagogicznego. Czy to będzie przeszkodą....

FOTOGRAFIA

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać elektroniczne biuletyny
naszego serwisu - podaj nam swój adres e-mail:
Projekt i wykonanie: Unique Design